Najnowsze artykuły

Blog

Jak się bronić przed wyłudzeniem kredytu?

Bardzo powszechnym zjawiskiem stało się wyłudzanie kredytów. Z uwagi na postęp technologiczny i stosunkowo łatwy dostęp do danych osobowych, możliwość zaciągnięcia kredytu na czyjeś dane, staje się prostsze. A co za tym idzie, każdy z nas jest narażony na zjawisko jakim jest wyłudzenie kredytu. Więcej w materiale poniżej.

Czytaj dalej

Ile kosztuje wyrobienie paszportu?

Świat się kurczy, a wszystko przez możliwość łatwego przemieszczania się w dość krótkim czasie drogą powietrzną. I o ile w Unii Europejskiej wystarczy okazanie dowodu by przekroczyć granicę, to już poza nią jesteśmy zobligowani posługiwać się paszportem. Zatem jak wyrabia się paszport i ile to kosztuje? Przeczytajcie.

Czytaj dalej

Ile kosztuje utrzymanie kota?

Podejmując decyzję o chęci posiadania kota, pewnie nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że oprócz obowiązków związanych z odpowiedzialnością za zwierzę, trzeba wziąć pod uwagę, że może nas to sporo kosztować. Kot wymaga szczególnej uwagi. Zatem ile kosztuje utrzymanie kota? Przeczytajcie w najnowszym artykule.

Czytaj dalej

Czy i gdzie mogę zgłosić firmę pożyczkową?

W dobie rosnących potrzeb nie zawsze wystarcza nam budżetu by je zaspokoić. Wówczas sięgamy po dodatkowe finansowanie z banku lub z firmy pożyczkowej. Jednakże pośród rzetelnych i bezpiecznych pożyczkodawców, zdarzają się nieuczciwi. Takowych powinniśmy zgłaszać do odpowiednich instytucji. Jakich? Przeczytajcie.

Czytaj dalej

Ile kosztuje dolar?

Dolara – waluty znanej na całym świecie, nie trzeba nikomu przedstawiać. Zdobył swoją siłę dzięki rosnącej potędze Stanów Zjednoczonych i od tamtej pory jest najważniejszą walutą na świecie. Jaką ma historię i ile kosztuje dolar oraz dlaczego tak chętnie po niego sięgamy, opowiemy w poniższym artykule.

Czytaj dalej

Gdzie dostanę pożyczkę mając 18 lat?

Nawet w bardzo młodym wieku, mamy rosnące potrzeby. Edukacja, wizerunek, sprzęty i wszystko, co pozwala nam się rozwinąć- rodzi koszty, często niemałe. Pamiętajmy, że nawet na początku drogi zawodowej, możemy liczyć na pożyczkę dla osób w wieku 18 lat. Jak ją zdobyć i gdzie szukać? Przeczytamy niżej.

Czytaj dalej

Jak prawidłowo napisać wezwanie do zapłaty?

Gdy nie potrafimy sobie poradzić z nierzetelnym kontrahentem, którego obciąża zobowiązanie wobec nas, możemy sami postarać się o skuteczne odzyskanie należności, sporządzając wezwanie do zapłaty. W jaki sposób napisać wezwanie i co powinno zawierać? Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu na ten temat.

Czytaj dalej

Ile kosztuje euro?

Zapewne trudno sobie dziś wyobrazić, że euro nie istnieje. Chociaż zmieniająca się polityka państw członkowskich, w tym polska polityka, kładą nacisk na to by zachować wspólną walutę ( co się do tej pory udaje), to jednak waluta euro już 20 lat istnieje i świetnie sobie radzi. A ile kosztuje dzisiaj euro, przeczytamy niżej.

Czytaj dalej

Jak sprawdzić czy ktoś wziął kredyt na mnie?

Kiedy w naszej skrzynce pocztowej lub mailowej znajdziemy wezwanie do zapłaty lub ponaglenie do spłaty zaciągniętego kredytu, o którym nic nie wiemy, to znaczy że mamy problem. Powinniśmy niezwłocznie się nim zająć. A na przyszłość, lepiej co jakiś czas sprawdzać, czy jakiś oszust nie wziął na nas kredytu. Jak? O tym piszemy w artykule.

Czytaj dalej

Ile kosztuje budowa domu?

Wiele osób rozważa budowę domu, ale nie jest to łatwa decyzja. Trzeba liczyć się z wieloma wyzwaniami, zanim rozpocznie się faktyczna budowa. Jednakże satysfakcję przynosi efekt, gdy możemy się wprowadzić do własnego domu. Gdzie szukać finansowania i jak się zabrać za budowę domu? Przeczytajcie w artykule.

Czytaj dalej