Najnowsze artykuły

Blog

Pytanie w języku niemieckim

Ile kosztuje nauka niemieckiego?

Wiele osób podejmuje dziś naukę niemieckiego z uwagi na potrzebę na rynku pracy. Jest to często narzędzie ważniejsze niż posiadane wykształcenie czy doświadczenie w zawodzie. Rośnie zapotrzebowanie na znajomość tego języka. Dlatego podpowiemy, gdzie szukać najlepszej szkoły i ile dzisiaj kosztuje nauka języka.

Czytaj dalej

Jak prawidłowo napisać wezwanie do zapłaty?

Kiedy nie możemy uporać się z nierzetelnym kontrahentem, który jest nam winien zapłaty za określoną usługę lub dobro, możemy sami postarać się o skuteczne odzyskanie należności, sporządzając wezwanie do zapłaty. Jak to zrobić prawidłowo i co powinno zawierać? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Czytaj dalej
Ilustracja kosztu budowy domu

Ile kosztuje utrzymanie domu?

Decydując się na zakup, albo budowę domu, musimy liczyć się nie tylko z kosztami, jakie poniesiemy na początku, ale również te związane z późniejszym utrzymaniem domu. A jakie to koszty i na co należy zwrócić uwagę, by je ograniczyć w trakcie użytkowania? O tym wszystkim dowiemy się z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej

Ile kosztują wakacje w Tunezji?

Planując wyjazd na wakacje w Tunezji, powinniśmy wziąć pod uwagę, że zderzymy się z zupełnie inną kulturą i obyczajowością. Ale będziemy mogli odwiedzić miejsca, o których marzyliśmy albo wyczytaliśmy w książkach. Nie możemy zapomnieć o tym, by zaplanować również budżet niezbędny na wyjazd w tym kierunku, a jak duży? O tym w poniższym materiale.

Czytaj dalej

Faktoring – Co to jest i na czym polega?

Nie zawsze musimy sami borykać się z trudnościami związanymi z nierzetelnymi, nieterminowymi odbiorcami naszych towarów czy usług. Aby zapewnić sobie płynność finansową i święty spokój, warto zastanowić się nad uruchomieniem usługi faktoringu. A co to takiego i jak działa? Przeczytajcie artykuł poniżej.

Czytaj dalej

Ile kosztuje komunikacja miejska?

Dzisiejsze miasta, to wieczne korki, w których przychodzi stać wielu kierowcom, poruszającym się własnymi samochodami. Ale duża część mieszkańców, jeśli tylko ma możliwość świadomie wybiera komunikację miejską, jako lepszą alternatywę. A ile ona kosztuje i kto najczęściej korzysta? O tym piszemy niżej.

Czytaj dalej

Co może firma windykacyjna – Prawa i obowiązki

Jeśli z powodu nieuregulowanych zobowiązań zdarzy się, że nasze długi trafią do firmy windykacyjnej, powinniśmy wiedzieć, jakie prawa nam przysługują w przypadku windykacji oraz jakie obowiązki musi wypełnić firma windykacyjna. Przed czym się chronić i jak nie pozwolić się oszukać? O tym przeczytamy w poniższym materiale.

Czytaj dalej

Ile kosztuje klimatyzacja do domu?

Klimat w Polsce nieustannie się zmienia. Właściwie nie da się przewidzieć rok do roku jak gorące lato nas czeka. Ale okazuje się, że upały coraz bardziej dają się we znaki. Wiele osób decyduje się na montaż klimatyzacji w domu. A ile to kosztuje i jak się w ogóle za to zabrać? Przeczytacie o tym a artykule.

Czytaj dalej

Czy mogę zrezygnować z pożyczki?

Zdarzają się takie okoliczności, że potrzebujemy skorzystać z dodatkowej gotówki. Zwykle udajemy się do banku lub instytucji pozabankowej i wówczas zaciągamy pożyczkę. Ale po jakimś czasie okazuje się, że koszty lub warunki po prostu przestają nam odpowiadać. Czy istnieje szansa na rezygnacje z pożyczki? Przeczytajcie niżej.

Czytaj dalej

Jak przenieść kredyt do innego banku? Czy się opłaca?

Istnieje wiele sytuacji, w których jesteśmy zmuszeni do zaciągnięcia zobowiązania w postaci kredytu np. hipotecznego lub gotówkowego. Ale może się okazać, że niedokładnie przeanalizowaliśmy koszty kredytu i lepiej by było postarać się o przeniesienie kredytu do innego banku? Czy to proste? O tym piszemy niżej.

Czytaj dalej