Uber czy taksówka? Które rozwiązanie jest tańsze?

kobieta jedzie Uberem na spotkanie

Większość z nas zapewne niejednokrotnie podróżowała taksówką. Wiemy, jak to wygląda.  W obecnych czasach mamy zakorkowane miasta i łatwiej przemieścić się taksówką czy UBEREM, niż tracić pieniądze, dużo większe na jazdę własnym autem. A co jest tańsze UBER czy taksówka? Dowiemy się z poniższego artykułu.

Czym najlepiej poruszać się po mieście?

W dzisiejszych czasach, poruszanie się po mieście własnym samochodem, powoli przestaje być opłacalne. No chyba, że mamy samochód elektryczny, który możemy za darmo naładować. Ale jest to już dużo większy koszt samego zakupu. Natomiast ilość spalanego paliwa, które tracimy w korkach, może spowodować, że koszty dojazdu do i z pracy, czy nawet na zakupy- będą rosły. Nie mówiąc już o coraz wyższych cenach samego paliwa. Wśród rozwiązań, które znacznie mogą nam ułatwić poruszanie się po mieście, zwłaszcza z bagażem, zakupami etc. są taksówki lub UBER. Koszty, zwłaszcza gdy potrzebujemy przemieszczać się na większe odcinki, będą znacznie mniejsze niż w przypadku wykorzystywania własnego auta. A przecież nie każdy chce poruszać się po mieście rowerem czy hulajnogą. Warto rozważyć, a nawet przeliczyć, jaki budżet miesięcznie wydajemy na paliwo, by dostrzec, że alternatywne formy mogą się okazać dużo tańsze.

taksówka zaparkowana w mieście

Zalety poruszania się taksówką po mieście.

Nie musimy nikogo przekonywać, że poruszanie się taksówką po mieście jest bardzo wygodne. A jakie to zalety płyną z jazdy z kierowcą? Przyjrzyjcie się poniższym:

  1. W czasie jazdy możemy się zrelaksować.
  2.  Nie musimy uważać na prowadzenie samochodu
  3. Nie musimy szukać parkingu, zwłaszcza gdy spieszy nam się na spotkanie.
  4. Często mamy możliwość przemieszczania się luksusowymi autami, w zależności od korporacji taksówkarskiej, będą one różne.
  5. W trakcie jazdy możemy załatwić ważne telefony, czy nawet zrobić notatki na spotkanie.

Za chwilę się okaże, że większość z nas przesiądzie się na taksówki. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze taksówka pojawi się w dwie minuty pod naszym domu, choć i tak korporacje bardzo sprawnie się komunikują ze swoimi taksówkarzami. Ale uwaga, to nie jedyna alternatywa, by poruszać się po mieście bez własnego samochodu. O tym niżej.

Szybkość i inne zalety działania UBERA

Jeśli nie wszyscy, to większość z nas na pewno korzystała, a przynajmniej słyszała o aplikacji, jaką jest UBER. To aplikacja, czyli nowoczesne narzędzie, stworzone by łączyć kierowców, którzy mogą zarobić, a jednocześnie szybko podwieźć w konkretne miejsce pasażera/klienta, który zgłasza potrzebę przejazdu właśnie w tejże aplikacji. Jest to niezwykłe narzędzie, które oszczędza pracy operacyjnej, jaką muszą dla przeciwwagi wykonywać korporacje taksówkarskie. Tutaj, zgłoszenie wpada od klienta bezpośrednio do najbliższego kierowcy, który jest chętny na powiezienie.  Można powiedzieć magia, a jednak nie- rzeczywistość. UBER działa bardzo szybko i ma konkurencyjne stawki, przeciw którym protestują zrzeszeni w korporacjach taksówkarze. Poza tym jest głębszy sens, jest pewnego rodzaju misja, która poza zarabianiem pieniędzy połączyła twórców aplikacji. Otóż, wspólne przejazdy, redukują ilość aut w mieście, czego nie potrafimy zrobić, jadąc swoim autem, ani nawet taksówką.

mężczyzna zamawia kierowcę Ubera przez aplikację

Taksówka czy UBER? Który wybór jest tańszy?

Można generalizować i wyciągać plusy i minusy obydwu środków przemieszczania się. Ale zarówno UBER jak i taksówka, cieszą się dużą popularnością, pomimo faktu, że konkurują ze sobą każdego dnia. Z uwagi na fakt, że zamówienie  przejazdu,  dla wielu osób w dzisiejszym świecie jest dużo prostsze przez aplikację, w którą wystarczy kliknąć, to właśnie dlatego rośnie ilość pasażerów UBERA. Poza tym, wielu dowiodło, że przejazd UBEREM, nawet cyklicznie, jest tańszy niż taksówką. Dla wielu osób jest to najważniejszy atut. I tego się trzymają. Niestety nie możemy mieć gwarancji, że przyjedzie po nas nowoczesne, czyste( zwłaszcza) w środku auto. A takowe sytuacje nie mają prawa się wydarzyć, gdy zamawiamy przejazd taksówką. Zwolenników nowoczesnych technologii jest wiele, ponieważ dzisiejszy świat pełen cyfryzacji i narzędzi online, które ułatwiają nam życie jest bardzo dużo. Wśród nich są nawet takie proste i intuicyjne serwisy jak eportfel24.pl, gdzie możemy również poprzez prosty formularz uzyskać finansowanie na dowolny cel, nawet w tak szybkim czasie, jak zamówienie przejazdu UBEREM, bez wychodzenia z domu, całkowicie online.

Na co zwrócić uwagę przy przejazdach?

Kiedy wybieramy przejazd taksówką lub UBERem, z pewnością nie dla wszystkich będzie liczył się tylko koszt przejazdu. Ale ważne jest również, jaki komfort jazdy zapewni nam kierowca. Nie chodzi tylko o czas dojazdu, czy model samochodu, który po nas przyjedzie. Ale również, czy jadąc w środku będzie nam się przyjemnie podróżowało, czy kierowca będzie na tyle miły, że zachęci nas do ponownego skorzystania z przejazdu, czy też nie. Zwróćmy uwagę na te wszystkie aspekty, a z pewnością będzie nam łatwiej określić, czym nam się bardziej opłaca jechać. Dla każdego wartością mogą być zupełnie inne elementy, nie tylko cena za przejazd.