Kredyt i pożyczka a umowa na czas określony

Bywa tak, że pojawi się problem lub wyzwanie, potrzebujące wsparcia dodatkowymi środkami finansowymi. Przy zaciąganiu kredytu gotówkowego, mając umowę na czas określony, wymagania banków są zawsze konkretne. Gdzie szukać i jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt lub pożyczkę? Przeczytajmy niżej.

Kredyt gotówkowy a umowa o pracę na czas określony

Pracując na  umowie o określonych warunkach, gdy zajdzie potrzeba sfinansowania jakiegoś celu, będziemy mogli próbować ubiegać się o dodatkowy zastrzyk finansowy w postaci kredytu gotówkowego przy umowie na czas określony. Wszystko zależy od formalności, jakie będzie stawiał bank, do którego się wybierzemy. Czasami te warunki będą jak najbardziej realne do spełnienia, ale kiedy indziej może się okazać, ze te same zasady nie działają. Wówczas dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie np. z kredytu ratalnego, który znajdziemy na bezpiecznym i godnym zaufania serwisie kredytowym. Wtedy wystarczy wypełnić prosty formularz pożyczkowy i będziemy mogli wybierać spośród wielu produktów finansowych, dopasowując je do swoich możliwości i oczekiwań. A wracając do kredytu przy umowie na czas określony, jednym z atutów, mających wpływ na jego otrzymanie, będzie m.in. okres, jaki przepracowaliśmy u danego pracodawcy na aktualnie obowiązującej umowie. Banki zwykle oczekują okresu minimum 3 do 6 miesięcy.

Atuty umowy o pracę przy potrzebie dodatkowego finansowania

Pracując na umowę o pracę na czas określony, nie zawsze będziemy starać się o dodatkowe finansowanie w postaci kredytu. Przecież istnieje cały wachlarz produktów, z których możemy korzystać, jeśli tylko pozwalają na to wymogi banku lub instytucji poza bankowej. Kredyt gotówkowy przy umowach na czas określony jest tylko jednym z wielu produktów, jakie będziemy w stanie pozyskać w sytuacji, gdy nasza umowa o pracę jest już kolejną u tego samego pracodawcy. To zawsze pozytywnie zadziała przy składaniu dokumentów niezbędnych do wnioskowania o dodatkowe środki. Jest to jednoznaczny atut, na który będzie zwracał uwagę nasz kredytodawca, analizując zdolność kredytową, wypracowaną do tej pory. Istotne jest by wiedzieć, że okres spłaty zobowiązania, które zaciągniemy w banku nie może być dłuższy niż czas, na który mamy zawartą umowę z naszym pracodawcą.

Co zrobić w przypadku, gdy potrzebujemy dodatkowych środków finansowych na dłużej niż czas, na jaki została zawarta umowa o pracę?

Może się zdarzyć i wcale nie jest to odosobniony przypadek, że finansowanie naszego celu lub rozwiązanie problemu, wynikającego z zaistniałych okoliczności, będzie wymagało dłuższego czasu niż ten, na który mamy zawartą umowę z pracodawcą. Wówczas staranie się o kredyt gotówkowy przy naszej umowie na czas określony, może się okazać niemożliwe. Pracodawcy raczej niechętnie wystawiają promesy, które mają zagwarantować fakt, że pracownik zostanie w firmie dłużej a tym bardziej, że będzie spłacać zobowiązanie. Pozostają jednak wygodne i bezpieczne alternatywy jak chociażby pożyczka ratalna, która będzie dla takiego pracownika dostępna zawsze i bez względu na okres obowiązywania umowy o pracę.

Różne wymagania banków odnośnie kredytów gotówkowych przy umowach na czas określony.

Starając się o kredyt gotówkowy przy umowie na czas określony, banki będą miały swoje dodatkowe, konkretne wymogi, jakie trzeba spełnić by móc otrzymać takie finansowanie. m.in.:

  1. Odpowiednie dochody, których wysokość bank będzie oceniał pod kątem naszej zdolności do spłaty zobowiązania.
  2. Choć niektórym może się to wydawać nieistotne, na decyzję o przyznaniu środków wpłynie również nasz wiek i poziom wykształcenia.
  3. Ponadto, bank sięgnie do naszej historii kredytowej z poprzednimi zobowiązaniami.
  4. Czy spłacamy obecne zobowiązania na czas ( rachunki, należności, raty etc), co wpływa na naszą wiarygodność w oczach banku.

Na co zwracać uwagę przy wnioskowaniu o kredyty lub pożyczki?

Szukając finansowania dla realizacji określonych celów, powinniśmy mieć na uwadze, jakie są  nasze możliwości spłaty. I tak na przykład, przy zaciąganiu kredytu gotówkowego przy umowie na czas określony, musimy podchodzić odpowiedzialnie do tematu. Nie jest dobrym pomysłem pożyczanie wyższej kwoty, niż ta, którą możemy spłacić w określonym, narzuconym przez bank czasie. Taki obrót sprawy doprowadzi do nadmiernego zadłużenia, którego nie będziemy w stanie spłacić. A co za tym idzie, pojawią się poważne trudności finansowe, na które zwykle nie jesteśmy przygotowani. Dlatego warto pożyczać z głową i na takich warunkach, które odpowiadają nie tylko naszym oczekiwaniom, ale również możliwościom.

Autor: Anna Mazij-Górecka