Jakie są ceny wakacji w Londynie?

Wybierając się na spotkanie z Królową, dobrze jest wiedzieć, co jeszcze można zobaczyć i przeżyć w Londynie. A jest co zwiedzać i co próbować, dlatego dobrze by było skrupulatnie zaplanować wakacje w Londynie. Co ze sobą zabrać, na jak długo i ile nas będzie kosztować wyjazd, dowiemy się z niniejszego materiału.

Gdzie warto pójść będąc w Londynie?

Londyn jest kolebką różnorodności i oczywiście nie da się wszystkiego zobaczyć za pierwszym razem. Trzeba pamiętać, że to miasto jest dość rozległe, ma kilka stref. Pomimo doskonałej komunikacji, nie będzie możliwe dotarcie wszędzie podczas pierwszego pobytu. Dlatego warto zastanowić się wcześniej, co chcemy zobaczyć i ile mamy na to czasu. Wśród subiektywnych opinii, wybraliśmy 6 topowych miejsc, do których musimy dotrzeć, wybierając się na wakacje w Londynie:

  1. Pałac Buckingham
  2. Camden Town, dość offowa dzielnica Londynu
  3. Muzeum figur woskowych
  4. British Museum
  5. London Eye
  6. Tower Bridge

Oprócz wymienionych atrakcji, warto poznać kuchnię angielską, konkretnie londyńską, pełną naleciałości z całego świata, bo takie też jest to miasto- tolerancyjne, wciągające, komunikatywne i otwarte.

Do Londynu zabierz minimum, dlaczego?

Planując wakacje w Londynie, warto wiedzieć, że dobrze jest połączyć wyjazd rekreacyjny z zakupami w outletach, których w mieście znajduje się mnóstwo. Światowe marki, na każdym rogu kuszą swoimi produktami premium, ale można kupić inaczej. Właśnie prawdziwe outlety, zachęcają do zakupów w relatywnie niskich cenach połączonych z wysoką jakością wyprzedawanych produktów. I możemy przywieźć ze sobą prawdziwe perełki, których w Polsce z pewnością nie kupimy. Zatem, zastanówmy się czego nam brakuje i połączmy przyjemne z pożytecznym, wyjeżdżając do Londynu. To świetna zabawa i jednocześnie zakupowy zawrót głowy.

Gdzie szukać dobrego noclegu na wakacje w Londynie?

Londyn jest bogatym miastem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie wygląda kwestia z zakwaterowaniem turystów, którzy przyjeżdżają zwiedzać lub pobyć na dłużej, na wakacje w Londynie. Musimy pamiętać, że punkty, które chcemy zwiedzić, są rozrzucone po całym mieście i nie da się wskazać jednego, najlepszego miejsca, w którym warto się zatrzymać. Najlepiej jest zlokalizować hotel lub pensjonat w pobliżu metra lub autobusu, to nam ułatwi poruszanie się po mieście i nie spędzimy wiele czasu na dojście do komunikacji. Od kwietnia do września trwa pełny sezon turystyczny ( jeśli spojrzeć na ceny hoteli w tym czasie), dlatego nie powinny nas dziwić w miarę zbliżone ceny zakwaterowania w miejscach o podobnym standardzie. Można skorzystać z popularnych serwisów do rezerwacji miejsc noclegowych, albo zgłosić się do biura podróży, które zorganizuje nam przelot i zakwaterowanie ( jak kto lubi).

Ile kosztują wakacje w Londynie?

Planując wyjazd do Londynu, dobrze było by wiedzieć, ile budżetu chcemy przeznaczyć na ten cel. Atrakcje, które wymienialiśmy wcześniej oraz miejsca, które warto odwiedzić, wiążą się z konkretnym wydatkiem, jaki będziemy musieli przeznaczyć, aby w pełni skorzystać z wyprawy. Można oczywiście założyć minimum i zobaczyć tylko to, co darmowe. Jednak, jeśli już poświęcamy czas i poczyniliśmy przygotowania do wyjazdu, to szkoda totalnie się ograniczać. Z pomocą, w pokryciu kosztów wakacji w Londynie może przyjść pożyczka na wakacje. Jest to idealne rozwiązanie, które pozwoli nam cieszyć się z miejsc, które możemy zobaczyć i atrakcji, na które będziemy mogli sobie pozwolić. Aby z niej skorzystać, wystarczy w kilku prostych krokach wypełnić, ten szybki formularz. A potem wybrać najlepszą ofertę dla siebie. Najważniejsze, że oszczędzamy czas, jaki trzeba poświęcić na oczekiwanie w kolejkach do banku, gdyż w serwisie ePortfel24.pl wszystko odbywa się online. Później pozostaje już tylko cieszyć się z przygotowań do lotu i przygody, które czekają na miejscu.

Co przywieźć z Londynu?

To miasto jest pełne niespodzianek i miejsc, w których kupimy rzeczy na 100% wyspiarskie, które później będą nam przypominać o wakacjach w Londynie. Warto skierować swoje kroki do słynnego domu handlowego Harrods, w którym kupimy nie tylko zabawki, ale świetne pamiątki, symbolizujące miasto. Wystawy londyńskich sklepów są jednymi z najbardziej kreatywnych na świecie i potrafią przyciągnąć klienta, jak nigdzie indziej. Z pewnością przyjemność nam i bliskim, których obdarujemy sprawią pamiątki związane z Rodziną Królewską- te przedmioty codziennego użytku, biją rekordy sprzedaży i każdy chce je mieć. Nie możemy zapomnieć o słynnych angielskich herbatach, które podbijają serca na całym świecie. Kto raz je spróbował będzie pielęgnować tradycje picia herbaty. A do tego popularne, podawane wszędzie biscuits- czyli biszkopty w 1000 smakach, dostępne w każdym sklepie. Wystarczy mieć trochę miejsca w walizce, wówczas zmieszczą się ciekawe, upolowane na wyprzedażach części garderoby, które na dobre wejdą do naszej szafy.