Jakie są ceny wakacji w Grecji?

Piekne widoki na greckiej wyspie

Wybierając się do Grecji, wiemy, że na pogodę nie będziemy narzekać. Upały jakie panują tam w sezonie i piękno białych, piaszczystych plaż- uderza do głowy niejednemu turyście. A co można zobaczyć ( atrakcji jest bardzo dużo) i jakie są ceny wakacji w Grecji? Przekonacie się, czytając poniższy artykuł.

Co warto zobaczyć w Grecji?

Grecja leżąc na części Półwyspu Bałkańskiego, zapewniła sobie piękno dzięki cudownym, piaszczystym plażom, turkusowy kolor morza i niesamowite widoki o wschodzie i zachodzie słońca. Ale poza naturalnymi walorami związanymi z położeniem, wakacje w Grecji mogą być wyjątkowe również dzięki architekturze, zabytkom i śladom historii, tak widocznym w tej części półwyspu. A co warto zobaczyć w Grecji kontynentalnej?

  • Delfy ze słynnym Świętym Kręgiem
  • Akropol i Wieża Wiatrów w Atenach
  • Meteory u podnóża gór Pindos
  • Wąwóz Vikos- jeden z najpiękniejszych kanionów na Ziemii
  • Monastyr Osios Loukas- bizantyjski zabytek grecki
  • Jeśli lubicie odpoczynek w drodze- to piękne i niezapomniane rejsy na wyspy greckie, takie jak Santorini czy Zakyntos, pozwolą Wam znaleźć swój raj.
Monastyr Meteory u podnóża gór Pindos

Wyjazd to wyzwanie, co zabrać?

Pakując się na wyprawę do Grecji, trzeba pamiętać, że panują tam prawdziwe upały, które potrafią dać się we znaki, jeśli jedziemy w to miejsce po raz pierwszy. Bez porządnego kremu z dużym filtrem i nakrycia głowy, będzie ciężko przetrwać czas, nawet w najbardziej nadmorskich zakątkach, nie mówiąc o wyspach. Lekkie, przewiewne i naturalne materiały, to coś, na co powinniśmy zwrócić uwagę, przeglądając naszą garderobę pod kątem wyjazdu na wakacje do Grecji. Pamiętajmy, by zabrać także podstawowe leki, zarówno przeciwzapalne i przeciwbólowe, jak te wszystkie, które przyjmujemy na stałe. Wizyta u lekarza, chociażby po receptę, ale poza granicami Polski, zawsze stanowi niemałe wyzwanie i trzeba poświęcić na to trochę czasu. A przecież nie po to wybieramy się tam na wakacje.

Jedziesz samodzielnie czy z biurem? – A jak lubisz?

Grecja jest bezpiecznym państwem, do którego z powodzeniem możemy zorganizować wyjazd, samodzielnie rezerwując lot i zakwaterowanie. Nie stanowi to dzisiaj żadnego problemu, wręcz mamy mnóstwo rozwiązań gotowych, z których należy wybrać odpowiednie, dostosowane do preferencji i portfela. A jeśli nie lubimy takich wyzwań, to oczywiście na rynku dostępne są gotowe oferty w biurach podróży, również dostępne online, aby ułatwić nam wybór i oszczędzić czas. Wtedy nie musimy martwić się niczym, zaczynając od transferu z lotniska ( jeśli poruszamy się samolotem), przez zakwaterowanie, czy zwiedzanie zabytków, czy korzystanie z tamtejszych atrakcji sportowych, czy kulturalnych albo rozrywkowych, z których słynie Grecja i wszystkie należące do niej wyspy.

Santorini to perełka wśród greckich wysp

Istotne informacje o podróżowaniu po Grecji

Podróżując do Grecji, możemy być pewni, że wśród sportów wodnych, każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to ogromne zagłębie różnorodnych atrakcji związanych ze sportami wodnymi. Natomiast, aby z nich skorzystać, warto ulokować nasze środki w hotelowym sejfie, ponieważ możemy paść ofiarą kradzieży, jakie są tu bardzo częste. Poza tym wakacje w Grecji są bezpieczne, należy zachować jedynie podstawową czujność na plażach i po zmroku. Przed wyjazdem przyda się zawnioskowanie do NFZ o EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która ułatwi nam korzystanie z usług medycznych, w razie potrzeby. Na miejscu zapłacimy w euro więc większego problemu z walutą nie będzie, gdyż w przypadku potrzeby wymiany, znajdziemy na miejscu wiele dostępnych kantorów. Na miejsce dolecimy lub dojedziemy okazując na granicy dowód osobisty, z uwagi na bezwizowy wstęp w ramach Unii Europejskiej.

Ile kosztują wakacje w Grecji?

Planując wyjazd do Grecji, zwłaszcza gdy udajemy się z przyjaciółmi, albo rodziną, warto wcześniej zorientować się, jaki mamy budżet i co tak naprawdę chcemy tam zobaczyć, a z czego będziemy mogli skorzystać w ramach sportów czy innych atrakcji, jakie znajdziemy na miejscu. Możemy oczywiście oszczędzać przez cały rok, żeby odłożyć jakieś środki na wakacje w Grecji lub wybrać opcję wyjazdu bez wyżywienia ( ale musimy liczyć, że wyżywienie na własną rękę, w Grecji jest drogie i powinniśmy je potraktować jako jedną z atrakcji dodatkowych). Jeśli nie chcemy sprowadzać sobie takich trudności na głowę, możemy zrobić to dużo prościej i wygodniej. Wystarczy wejść na serwis eportfel24.pl i skorzystać z bezpiecznego i szybkiego produktu finansowego, jakim jest pożyczka na wakacje. W dodatku nie wymaga to składania trudnych wniosków i gromadzenia szeregu dokumentów, jak w banku. Wystarczy wypełnić taki prosty formularz przez internet i poczekać na krótką weryfikację. Następnie wybrać produkt dostosowany do naszych potrzeb i po chwili środki znajdziemy na naszym rachunku bankowym. A wolny czas przeznaczymy na pakowanie plecaka i dobrego humoru na wakacje.

Delfy to obowiązkowy punkt programu