Jakie są ceny wakacji na Malcie?

Wakacje w stolicy Malty

Wybierając kierunek na wakacje, zwykle kierujemy się naszymi marzeniami o miejscach, do których zawsze chcieliśmy dotrzeć. Jednym z takich celów może być Malta – wyspiarskie państwo na Morzu Śródziemnym. Jakie są ceny wakacji na Malcie i jak się przygotować do wyjazdu marzeń- te informacje znajdziecie poniżej.

5 miejsc, które warto zobaczyć na Malcie

Malta jest przepięknym, wyspiarskim Państwem, położonym na Morzu Śródziemnym. Stanowi kolebkę unikatowych zabytków i arcyciekawych miejsc, które warto odwiedzić. A które miejsca stanowią tzw. „ must see”? Oto one:

  • Medina – miasto ciszy
  • Rzymski dom w Rabacie
  • Klify Dingli
  • Błękitna grota
  • Pałac Parisio

Wszystkie te miejsca są w zasięgu. Po wyspie można poruszać się swobodnie komunikacją miejską, a na pozostałe malutkie wysepki należące do archipelagu Wysp Maltańskich, dostaniecie się lokalnymi motorówkami, czy stateczkami, które oferują rejsy pomiędzy wysepkami.

Malownicze uliczki i zabytkowa zabudowa na Malcie

Jak przygotować się do wyjazdu?

Planując wyjazd na Maltę, warto zadbać o kondycję. Dobrym pomysłem jest kilka wypadów na nordic walking lub rowery, aby organizm był przygotowany do długich spacerów. Malta ma przepiękną architekturę, którą warto podziwiać w swoim tempie, najlepiej na nogach. Ponieważ pogoda bywa czasem kapryśna, pamiętajmy by mieć okrycie wierzchnie, jeśli zmieści nam się do walizki, gdyż poza sezonem letnim, pogoda nie rozpieszcza (zwykle 20 stopni na plusie, w połączeniu z nadmorskim wiatrem, może być dokuczliwe. A ponieważ liczymy na piękne maltańskie wakacje, bądźmy przygotowani również na kaprysy pogodowe. Krem z filtrem, czy kapelusz słoneczny, to obowiązkowy punkt na liście przedmiotów do zabrania w podróż.

Na własną rękę czy z biurem podróży?

Ten kierunek jest idealny by zorganizować wyjazd samodzielnie. Linie lotnicze, które bezpośrednio docierają na wyspę oraz przemiłe nastawienie mieszkańców, zachęcających do rezerwacji miejsc w ich pensjonatach czy hotelikach, powoduje, że wakacje na Malcie mogą być przyjemnym wyzwaniem organizacyjnym, któremu podoła nawet początkujący podróżnik. Natomiast jeśli ktoś woli przyjechać z grupą zorganizowaną, którą zbiera biuro podróży, to jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują gotowego rozwiązania. Wówczas prosto z lotniska mamy zapewniony transfer do hotelu, opiekę pilota i przewodników, którzy oprowadzą i opowiedzą o najciekawszych zabytkach i zakątkach wyspy. Każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników, dlatego sami zdecydujcie, jakimi podróżnikami chcecie zostać.

Jakie są ceny wakacji na Malcie?

Podróżując na Maltę, każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcji i aktywności, które można uruchomić jest tam całe spektrum. Zaczynając od plażowania, zwiedzania, nurkowania po turystkę kulinarną. Fajnym połączeniem jest dużo wcześniej samodzielnie wyszukać tani lot i zakwaterowanie. Jednak musimy liczyć się również z opłaceniem wejściówek do miejsc, które chcemy zwiedzić, a pojedyncze bilety zwykle są droższe, niż te grupowe. W sezonie letnim ceny wakacji na Malcie są zwykle wyższe niż na wiosnę, czy późną jesienią. Dzieje się tak dlatego, że całe piękno wyspy rozkwita w pełnym sezonie i trwa do końca września. Doskonałym rozwiązaniem, bez względu na rodzaj podróżowania jest pożyczka na wakacje, która pozwoli nam zrealizować marzenie o wyjeździe w to miejsce, bez obaw, czy nasz budżet to wytrzyma. Ten bezpieczny i dostosowany do naszych potrzeb, produkt finansowy jest dostępny na serwisie eportfel24.pl, który pozwoli na wygodne i szybkie skorzystanie z pożyczki na wspomniany cel. Wystarczy wypełnić ten prosty i szybki formularz dostępny w 100% online i spakować walizki na wakacje.

Na co zwrócić uwagę wyjeżdżając na Maltę?

Pamiętajmy, że wybierając się w nowe miejsce, zawsze znajdzie się kilka kwestii, na które zwrócić uwagę. Tak jest również w przypadku wakacji na Malcie. Wybierając komunikację miejską na wyspie, dobrym rozwiązaniem będzie zakup kilkudniowego biletu, który ułatwi nam poruszanie się po wszystkich zakątkach. A dodatkowym plusem jest to, że każdy autobus zatrzymuje się na żądanie, co może ułatwić ( skrócić) nam dotarcie do kolejnych celów, jakie zaplanowaliśmy w rozkładzie zwiedzania. Nakrycie głowy i krem z dużym filtrem, to w sezonie wręcz obowiązek, z uwagi na dużą wilgotność i spore upały. A ceny produktów do opalania nie należą na miejscu do najniższych. Jednym ze zwyczajów utrudniających turystom życie jest czas między 12- 16, gdy większość sklepów jest zamknięta. I o ile przylecimy na wyspę na dłużej niż weekend, to zwykle znajdziemy dogodny czas na zakup pamiątek pomiędzy zwiedzaniem. Natomiast przy tzw. city break, może to być denerwujące, że nie ma dostępu do sporej części sklepów, a każda godzina na zwiedzanie jest cenna. Aby dostać się na Maltę wystarczy nam dowód osobisty. Jeśli zaś chodzi o język, to pomimo obowiązującego języka maltańskiego i angielskiego, spokojnie wystarczy nam posługiwanie się tym drugim.

Nurkowanie na Malcie