Jak zaoszczędzić na prezentach świątecznych?

prezenty pod choinką

Okres świąteczny, to bardzo intensywny czas przygotowań zarówno domu, domowników ale i prezentów. I zwłaszcza te ostatnie, zwłaszcza ich ilość, przyprawia nieraz o ból głowy. Jak sobie poradzić z przygotowaniem i zaoszczędzić na prezentach świątecznych? O tym wszystkim przeczytamy w poniższym artykule.

Jak kupować prezenty z głową?

Przygotowując się do świąt i do zakupu prezentów, wystarczy pamiętać, że zaoszczędzimy sporo stresu, jeśli zaplanujemy i rozłożymy plany zakupowe na etapy, odpowiednio wcześniej. Kto powiedział, że prezenty święta należy kupować tydzień lub dwa przed świętami.  Dzięki  świadomemu rozłożeniu wydatków, możemy oszczędzić na prezentach świątecznych całkiem spore pieniądze. Przed samymi świętami sklepy kuszą promocjami a tak naprawdę są to pozorne promocje, raczej nieznaczne, które mają nas skłaniać do jeszcze większych zakupów. Wszystko odbywa się dzięki zaplanowanym przez sklepy akcjom marketingowym. Decydując się na zakupy chociażby dwa miesiące przed świętami, możemy liczyć na względny spokój w sklepach, również tych internetowych. Poza tym mamy czas, żeby zastanowić się spokojniej nad tym, co kupić naszym domownikom a tym samym bez większych emocji, rozsądnie podjąć decyzję, czym możemy im sprawić przyjemność. A dodatkowy plus jest taki, że z pewnością zaoszczędzimy.

matka z corką kupują prezenty przez internet

W jaki sposób można zaoszczędzić na prezentach?

Jest wiele sposobów by zaoszczędzić na prezentach świątecznych. Wśród podstawowych pomysłów są:

  1. Słodkie upominki warto kupować w większych opakowaniach/ilościach, by móc je rozdzielić i zapakować samodzielnie, indywidualnie pod osobę, którą chcemy obdarować.
  2. Przygotowanie upominków samodzielnie np. personalizowane domowe przetwory z dedykacją lub samodzielnie przygotowane kosmetyki, indywidualnie pakowane.
  3. Jeśli mamy zdolności do tzw. robótek ręcznych, to możemy przygotować szale, czapki, serwety, bieżniki lub inne, które wymagają zaangażowania i czasu, które obdarowany na pewno doceni.
  4. Zamiast kupować wiele różnorodnych prezentów, możemy

Wystarczy odrobina kreatywności i chęci by stworzyć coś samodzielnie, albo chociaż zapakować indywidualnie by sprawić ogromną radość obdarowanym. Samo opakowanie potrafi zrobić ogromne wrażenie, jeśli zrobimy je samodzielnie. Nawet gdy w środku znajduje się drobiazg. Pamiętajmy o tym.

Gdzie kupować prezenty na święta?

Oczywiście warto kupować w internecie. Powodów jest co najmniej kilka, ale warto wymienić oszczędność czasu, tym samym pieniędzy na dojazd do sklepów. Poza tym kupując w e-sklepach, robiąc większe zakupy, możemy skorzystać zwykle z rabatów, promocji czy sporych zniżkach, co bezpośrednio przełoży się na oszczędność na prezentach świątecznych. Może być to dla nas miła niespodzianka albo powód by kupić jeszcze więcej mając dodatkowe rabaty. Zwróćmy uwagę, że warto również kupować prezenty świąteczne u lokalnych producentów, autorów, artystów. Zwykle zaoszczędzimy na prowizji, jaką pobierają od nich sklepy by wystawić ich produkty na sprzedaż a poza tym będziemy mieć poczucie, że wsparliśmy lokalne firmy w rozwoju, kupując bezpośrednio.

Co zrobić, gdy zabraknie nam środków na prezenty świąteczne?

Jeśli okaże się, że nasze możliwości finansowe są niewystarczające a także nie udało się nic zaoszczędzić na prezentach świątecznych, to może się zdarzyć, że dalsze zakupy świąteczne staną pod znakiem zapytania. Chyba, że skorzystamy z rozwiązania jakim jest dodatkowe finansowanie na ten cel w postaci prostego i szybkiego produktu finansowego – pożyczki bez zaświadczeń. To doskonały produkt o przejrzystej i prostej formule, z którego może skorzystać każdy, kto chce przygotować wymarzone prezenty na święta. Aby go uruchomić, wystarczy wypełnić ten szybki i bezpieczny formularz na serwisie pożyczkowym by otrzymać dostęp do indywidualnie przygotowanych ofert, które możemy dopasować do naszych oczekiwań i możliwości. Proste i bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli nam cieszyć się zakupami świątecznymi, na które możemy się wybrać od razu po otrzymaniu środków na nasz rachunek bankowy. A na to możemy liczyć błyskawicznie, dzięki uproszczonemu procesowi wnioskowania o dodatkowe finansowanie.

pakowanie prezentu gwiazdkowego

O czym pamiętać, kupując prezenty?

Kiedy przymierzamy się do wyboru upominków, spróbujmy mieć na uwadze podstawowe zasady, które nawet mogą nam pomóc coś zaoszczędzić na prezentach świątecznych, jeśli podejdziemy do tematu z rozwagą. Weźmy pod uwagę charakter osób, które chcemy obdarować upominkami. Ich podejście do życia, pasje, zamiłowania. To z pewnością pomoże nam obrać dobry kierunek przy wyborze. Nie kupujmy niczego na siłę, zwłaszcza jak zupełnie nie wiemy, co kupić a czasami się to zdarza. Wówczas lepiej jest podarować dobre słodycze lub coś symbolicznego, co może przynieść więcej radości niż nietrafiony okazały prezent.