Jak tanio się przeprowadzić?

młodzi ludzie w nowym mieszkaniu

Coraz częściej się dziś przeprowadzamy. Jest to wynik łatwej relokacji i zmiany życia. W jednym roku możemy mieszkać nad morzem, a w kolejnym w centrum Polski. Powoli przyzwyczajamy się do tego, że wystarczy nam tania przeprowadzka i możemy zaczynać życie zupełnie gdzie indziej. Jak tego dokonać? Przeczytajmy niżej.

Jak dziś się przeprowadzamy?

Jeśli pojawia się potrzeba zmiany mieszkania z powodu powiększenia rodziny lub wyprowadzki za pracą, albo zmiany biura na większe ze względu na rozwój firmy, to nie jest to dziś przedsięwzięcie jak przed laty. Wynika to z faktu, że żyjemy bardziej świadomie i nie potrzebujemy gromadzić aż tylu rzeczy w domu czy firmie jak bywało to wcześniej. Zmieniły się trendy i moda a ma to również wpływ na to jak mieszkamy i czego potrzebujemy do życia w naszym domu czy biurze. Kiedy pojawia się decyzja o zmianie, potrzebujemy tylko rozwiązania, które pozwoli nam na relatywnie tanią przeprowadzkę w inne miejsce. Możemy tego dokonać na różne sposoby, o czym będziemy pisać niżej. Czas przeprowadzki to także doskonały moment na zrewidowanie, co nam jest jeszcze potrzebne z rzeczy które do tej pory nas otaczały a z czym możemy się pożegnać lub komuś oddać, jeśli się do tego wciąż nadaje.

Czy łatwo się dziś przeprowadzić, nawet z wynajmowanego mieszkania?

Mając przed sobą perspektywę zmiany życia, zmiany mieszkania na większe lub mniejsze, trzeba przyznać, że przeprowadzki nie są łatwe w ogóle, gdyż musimy zamknąć za sobą jakiś etap. Chyba, że spojrzymy na tę kwestię z zupełnie innej perspektywy. Mianowicie, możemy tanio przeprowadzić się z wynajmowanego mieszkania, bowiem większość elementów stałych jak meble i sprzęty, zwykle w tym mieszkaniu pozostają. To pozwala nam zaoszczędzić odrobinę na czasie i środkach, które na taką  przeprowadzkę musielibyśmy wydać. Są oczywiście mieszkania na wynajem, do których trzeba kupić meble czy wyposażenie a to rodzi problem w przypadku zmiany mieszkania. Dlatego właściciele mieszkań, którzy chcą wynajmować sprawnie swoją nieruchomość starają się dbać o to, by klient mógł właściwie wejść do swojego nowego mieszkania z najpotrzebniejszymi rzeczami bez zbędnych mebli czy dodatkowych kosztów, które musiałby ponieść na wyposażenie. I to wiele dziś ułatwia. Jesteśmy wygodni, nie mamy czasu, potrzebujemy gotowych rozwiązań i na takie liczymy.

pracownicy firmy zajmującej się przeprowadzkami

Z firmą czy samodzielnie?

Planując zmianę mieszkania lub biura dla firmy, powinniśmy pomyśleć, czy tania przeprowadzka będzie możliwa do przeprowadzenia samodzielnie czy z wyspecjalizowaną firmą? I na czym tak naprawdę zaoszczędzimy? Jeśli mamy sporo czasu i zasoby w postaci dodatkowych rąk do pracy oraz transport we własnym zakresie na tyle obszerny, że możemy uporać się z przewiezieniem w ciągu jednego dnia- to faktycznie może nas to dużo mniej kosztować niż praca z firmą zajmującą się tym na co dzień. Jednakże, gdy mamy do dyspozycji tylko swój czas i może tylko jedną osobę do pomocy, to koszt przeprowadzki, w którą musimy włożyć mnóstwo pracy, naszej pracy rośnie. Przecież nie będziemy w stanie przewieźć wszystkiego w ciągu jednego dnia ( nawet w przypadku braku mebli). Ilość kursów, czasu spędzonego w drodze, wnoszenia pudeł i pakowania ma się nijak do oszczędności, którą zapewniłaby nam firma. Zastanówmy się zanim podejmiemy właściwą decyzję.

Ile kosztuje przeprowadzka?

Jeśli zależy nam naprawdę na taniej przeprowadzce, powinniśmy zdecydować się na rozwiązanie, które sprawnie pozwoli nam przejść przez ten proces. A jeśli mamy niewystarczający budżet na firmę, która nas przeprowadzi, możemy skorzystać z prostego, dodatkowego finansowania. Pożyczka dla młodych, to produkt finansowy, który pozwoli szybko zrealizować nasz cel i to bez zbędnych formalności. Wystarczy wypełnić ten krótki formularz pożyczkowy na eportfel24.pl i po chwili uzyskamy dostęp do wielu rozwiązań, z których wybierzemy najbardziej optymalne. Oprócz tego, warto wiedzieć, że wystarczy mieć dostęp do internetu przez smartfon lub tablet, by móc uzyskać to dodatkowe wsparcie finansowe online, bez wychodzenia z domu. Proste i oszczędza również to, co dla nas w tym momencie najcenniejsze- czas.

rodzina w trakcie przeprowadzki

Jak się przygotować do przeprowadzki?

Przygotowując się do zmiany mieszkania, powinno nam zależeć nie tylko na tym by się tanio przeprowadzić, ale także na kilku innych kwestiach, m.in.:

  1. Jak spakować najpotrzebniejsze rzeczy?
  2. Czy możemy oddać komuś niepotrzebne, zdatne do użytkowania rzeczy.
  3. Czy powinniśmy odświeżyć mieszkanie, z którego się wyprowadzamy ( jeśli nie jest nasze)?
  4. Jeśli przeprowadzamy się do większego mieszkania, warto wcześniej zastanowić się czy nasze mieszkanie będziemy sprzedawać czy wynajmować. Obydwa procesy nie są łatwe, warto to przeanalizować.
  5. I najważniejsze, kto nas przeprowadzi i ile nas to będzie kosztować?

Kiedy poukładamy sobie te wszystkie kwestie, przeprowadzka może przebiegać bez większego stresu.