Ile kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie?

budynki mieszkalne w Warszawie

Szukając mieszkania w stolicy np. na studiach, w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad tym, ile nas będzie kosztować wynajem mieszkania w Warszawie. Powinniśmy to uwzględnić, zanim zaczniemy oglądać dostępne mieszkania. A gdzie ich szukać i co brać pod uwagę przy wynajmie, dowiemy się z poniższego artykułu.

Gdzie szukać mieszkania na wynajem?

Kiedy stajemy przed wyzwaniem, jakim jest wynajem mieszkania w Warszawie, rodzi się pytanie- gdzie szukać, by znaleźć to wymarzone? Otóż wcale nie jest łatwo wyszukać na rynku nieruchomości takie mieszkanie, jakie byśmy chcieli. Wiąże się to z dużą rotacją mieszkań na rynku, zarówno na serwisach nieruchomościowych, gdzie możemy wstępnie przeanalizować oferty, jak również w biurach pośrednictwa. Potrzeba mieszkań na wynajem w Warszawie jest duża, gdyż miasto wciąż jest szturmowane napływem nowych mieszkańców- stałych lub tymczasowych. A nie każdy może sobie pozwolić na zakup własnego M. Ceny mieszkań do zakupu są w stolicy jednymi z najdroższych w Polsce, stąd potrzeba mieszkań na wynajem.

Co brać pod uwagę przy poszukiwaniu mieszkania na wynajem w Warszawie?

Stolica daje duże możliwości. Jest ciekawy rynek pracy, ludzie mają do dyspozycji całe spektrum rozrywek, kultury i możliwości do aktywnego spędzania czasu. Mieszkańcom miasta żyje się tutaj dość szybko, dlatego tak ważna jest lokalizacja, w której przyjdzie nam wynająć mieszkanie w Warszawie, aby w miarę sprawnie przedostawać się do i z pracy. Mimo świetnej komunikacji, należy jednak brać pod uwagę odległości pomiędzy domem a pracą, gdyż zwykle w drodze pomiędzy tym odcinkiem, przychodzi nam realizować również inne cele i zaspokajać potrzeby np. zakupy, wizyta u lekarza, trening na siłowni, czy odbiór dziecka z przedszkola czy szkoły. Innym ważnym elementem, mającym wpływ na wybór mieszkania na wynajem, jest założenie, na jak długo chcemy wynajmować mieszkanie i czy to wybrane, będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Poza tym liczy się dostęp do placówek służby zdrowia czy też bliskość ośrodków edukacji, a także sklepów-  o czym wspominaliśmy wyżej. Istotne jest również samo otoczenie osiedla, czy bloku, etc., w którym przyjdzie nam mieszkać.

kobieta patrzy na Warszawę z balkonu wynajętego mieszkania

Czy warto wynajmować mieszkanie na obrzeżach Warszawy?

Podczas, gdy większość ludzi w stolicy pracuje w centrum lub stosunkowo blisko śródmieścia, to istnieją chętni by szukać mieszkania na wynajem w Warszawie, ale na jej obrzeżach, w mniej zatłoczonych dzielnicach.  Możemy się spodziewać, że być może dojazd do pracy zajmie dużo więcej czasu, niż wszystkim, którzy mieszkają w samym centrum. Jednakże wybór mieszkań jest zdecydowanie większy na takim Ursusie czy Bródnie, aniżeli na Woli czy Żoliborzu. Atuty jakie przemawiają za wynajmem na obrzeżach to :

  1. Większy wybór mieszkań
  2. Dogodniejsze ceny
  3. Większy dostęp do okolic pozwalających złapać oddech od zgiełku centrum

Jaki jest średni koszt wynajmu w Warszawaie?

                Poszukując mieszkania na wynajem w Warszawie, z pewnością poza dogodną lokalizacją, która umożliwi nam szybki dojazd do pracy czy na uczelnie, będziemy brali pod uwagę koszt wynajmu. Nie da się ukryć, że te koszty z roku na rok rosną, gdyż potrzeba mieszkaniowa w Warszawie jest ogromna, a rynek ( pomimo przyrostu mieszkań) jest ograniczony.  Jeśli chcemy wybrać miejsce, które spełni nasze oczekiwania i trafimy na wymarzone mieszkanie do wynajmu, w pokryciu kosztów może nam pomóc kredyt dla studenta, produkt finansowy na dogodnych warunkach, dzięki któremu pogodzimy nasze potrzeby z możliwościami spłaty. A gdzie go szukać, by otrzymać elastyczną ofertę? Najprościej, a w dodatku bezpiecznie będzie wypełnić ten formularz kredytowy, na wygodnym i intuicyjnym w obsłudze, serwisie eportfel24.pl, gdzie w kilku prostych krokach, całkowicie online, otrzymamy dostęp do różnorodnych ofert.

podpisanie umowy najmu mieszkania

Jak powinna wyglądać umowa najmu mieszkania, by była bezpieczna dla najemcy?

Kiedy wybierzemy odpowiednie mieszkanie, zarówno z właścicielem lub z biurem nieruchomości( w zależności od tego z kim rozmawialiśmy o mieszkaniu), będziemy musieli podpisać umowę o najmie lokalu mieszkalnego. Podejmijmy wcześniej rozmowy o zapisach, które powinny się tam znaleźć. Zwróćmy uwagę szczególnie na te, które stwarzają dla nas obowiązki. Oczywiście prawo chroni w pewien sposób obydwie strony umowy, ale zadbajmy o to, by w umowie dla naszego bezpieczeństwa była informacja, czy mieszkanie jest ubezpieczone na wypadek wielu okoliczności. Czy też, ile mamy czasu, gdy właściciel wypowie nam umowę, abyśmy z dnia na dzień nie musieli opuszczać mieszkania, zwłaszcza, że mamy obowiązek podać informację o innym lokalu, do którego się wówczas udamy. Bądźmy przygotowani przed podpisaniem umowy na zadanie wielu pytań, aby nie mieć potem żadnych wątpliwości, co do użytkowania czy dodatkowych obowiązków.