Ile kosztuje wieczór panieński?

przyszła panna młoda prezentuje pierścionek zaręczynowy

Kiedy zbliża się jeden z najważniejszych dni w życiu, jakim jest ślub, powinniśmy pamiętać, że niektóre przyszłe panny młode, chcą hucznie spędzić jeden z ostatnich wieczorów, bawiąc się z przyjaciółkami na wieczorze panieńskim. Jak go zorganizować, ile kosztuje i kto za niego płaci? Przeczytajcie niżej.

Dlaczego wieczory panieńskie są tak popularne?

Wszyscy lubią imprezować, bawić się i uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach. Niewątpliwie jednym z nich jest wieczór panieński. Jest to doskonała okazja, by wokół przyszłej panny młodej zgromadziły się najbliższe przyjaciółki i koleżanki, z którymi w jeden wieczór, jakiś czas przed dniem ślubu, będzie mogła się zrelaksować i oderwać od stresu związanego z przygotowaniami. Ale jest to przyjemny czas również dla jej towarzystwa, które będzie w tym wieczorze uczestniczyć. Dlatego z wielką chęcią koleżanki i przyjaciółki angażują się w przygotowanie takiego wieczoru, same czerpiąc z tego dużo radości i podekscytowania. Najważniejsze, by przyszła panna młoda czuła się komfortowo i zapamiętała ten wieczór na zawsze. Przynajmniej takie są założenia. Przez lata, formuła tego niezwykłego wieczoru zmieniała się. W chwili obecnej dostępne jest mnóstwo atrakcji, które można włączyć podczas zabawy, że niektórym trudno się zdecydować, co wybrać, z czego panna młoda najbardziej się ucieszy, co ją zaskoczy.

karaoke podczas wieczoru panieńskiego

W jaki sposób organizuje się wieczór panieński?

Grunt, to zawsze dobra organizacja. Zatem, zanim powiadomimy przyszłą pannę młodą, o tym gdzie ma się stawić na wieczór panieński, dobrze jest przygotować drobiazgowy plan, oparty o podstawowe informacje, m.in.:

  1. Ile osób będzie uczestniczyło w zabawie
  2. Gdzie zorganizujemy wieczór
  3. Ile czasu chcemy poświęcić na wspólną zabawę
  4. Jaki budżet chcemy przeznaczyć na organizację imprezy
  5. Jak będzie wyglądał podział obowiązków przy organizacji oraz podczas imprezy
  6. Jakie atrakcje chcemy włączyć  na wieczorze panieńskim

 Mając podstawowy plan, łatwiej nam będzie po kolei wszystko zorganizować by realizacja przyniosła sukces i zadowolenie tej, dla której zostało to przygotowane.

Kto ponosi koszty wieczoru panieńskiego?

Kiedy pojawia się temat kosztów, czasami mogą być trudności w podjęciu decyzji, co wybrać,  żeby się spodobało i ile o będzie kosztować. Zwykle uczestniczki wieczoru panieńskiego dzielą się kosztami a trud przygotowań w dużej mierze spoczywa na świadkowej, która powinna nad wszystkim mieć kontrolę. Bywa i tak, że to właśnie ona bierze na siebie większość kosztów. Aby nie martwić się, że budżet wieczoru sprawi nam kłopot, można skorzystać z dodatkowego, prostego finansowania w postaci pożyczki na dowód, którą otrzymamy błyskawicznie, wypełniając taki prosty formularz pożyczkowy. Dodatkowo nie musimy tracić czasu na oczekiwanie w kolejce do banku, gdyż wszystko odbywa się online, przy pomocy smartfona lub tabletu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będzie można zająć się przygotowaniami i organizacją, bez strachu o koszty, które trzeba ponieść.

młode kobiety w wynajętej na wieczór panieński limuzynie

Jakie atrakcje można włączyć w wieczór panieński?

Wszystko zależy od rozmachu, z jakim chcemy przygotować ten wyjątkowy wieczór dla przyszłej panny młodej.  Począwszy od zarezerwowania restauracji lub miejsca w klubie, w którym chcemy wspólnie świętować wieczór panieński. To nie może być przypadkowe miejsce. Najlepiej wcześniej się zorientować, gdzie wybiera się zwykle przyszła panna młoda aby sprawić jej maksimum przyjemności. Warto sprawdzić czy jest dostępne auto- limuzyn lub hummer, idealne na przejażdżkę po mieście by wypić wspólnie szampana. Trzeba się również postarać o jakieś ciekawe występy artystyczne, w zależności od upodobań przyszłej panny młodej. I oczywiście zadbać o wspólną identyfikację w postaci wspólnych elementów garderoby, które pozwolą całej grupie tego wieczoru wyróżnić się z tłumu. Najważniejszy jest dobry humor i kreatywność. Pamiętajmy by przygotować zadania dla panny młodej i jakiś osobisty upominek, by zapamiętała ten dzień na zawsze.

O czym należy pamiętać organizując takie spotkanie?

Weźmy pod uwagę styl bycia i upodobania przyszłej panny młodej. Wieczór panieński powinien być przyjemnością i  czasem maksymalnego relaksu aby oderwać się od stresów związanych z przygotowaniami do ślubu i wesela. Wszystko, co mogłoby krępować pannę młodą na pewno pozostanie dla niej niemiłym wspomnieniem. Dlatego najlepiej upewnić się i skonsultować wszystkie pomysły z osobami, które najlepiej ją znają. Wtedy unikniemy wszelkich wpadek. Będzie niezwykle miło jak uda nam się dowiedzieć, z jakiego upominku przyszła żona najbardziej by się ucieszyła. Oczywiście możliwości jest mnóstwo, ale być może jest coś, co akurat jest w zakresie jej zainteresowań i możemy to marzenie spełnić. Dobrze zorganizowana impreza, to taka, na której da się większość rzeczy przewidzieć, by pozostała niezapomnianym, miłym wspomnieniem.