Ile kosztuje wieczór kawalerski?

mężczyźni na wieczorze kawalerskim

Wielu przyszłych panów młodych z przyjemnością daje się porwać przyjaciołom i kolegom na przygotowany wcześniej, pełen atrakcji- wieczór kawalerski. Jego organizacja, to dla wielu spore wyzwanie, gdyż atrakcji jakie można zapewnić w tym dniu jest ogromny wachlarz i trudno czasami zdecydować, co wybrać. My podpowiadamy.

Co należy wiedzieć o wieczorze kawalerskim?

Jeśli przypadnie nam w udziale przygotowanie dla przyjaciela wieczoru kawalerskiego, to pamiętajmy, że to może być wieczór, który zapamięta na całe życie. Ważne by atrakcje, które zostaną dla niego wybrane w tym dniu, sprawiły mu radość a nie trudność.  Obecny rynek, pełny jest usług związanych z szeroko pojmowaną rozrywką. Niektóre z nich doskonale nadają się do wdrożenia na takiej imprezie jak wieczór dla przyszłego pana młodego. Było by idealnie, gdyby na takiej imprezie pojawili się najbliżsi przyjaciele i koledzy, z którymi pan młody utrzymuje dobre relacje i po prostu ich lubi. A to już zadanie dla głównego organizatora spotkania, czyli świadka. To właśnie jego rolą jest by zrobić bezbłędne rozpoznanie i powiadomić wszystkich, których trzeba oraz przydzielić zadania na ten wieczór.

Jak zorganizować wieczór kawalerski- krok po kroku

Organizacja takiego wydarzenia jak wieczór kawalerski, niesie za sobą wiele przygotowań i drobnych kwestii, o których trzeba pamiętać. Aby można było sprawnie wszystko przygotować, warto wcześniej spisać krótki harmonogram, który pomoże usystematyzować pracę i podział obowiązków. Wiadomo, że świadek, który odpowiada za imprezę, sam wszystkiego nie zorganizuje. Zatem po kolei, na co warto zwrócić uwagę:

  1. Kogo chcemy zaprosić na wieczór kawalerski- koledzy bliżsi i dalsi oraz przyjaciele
  2. Jakie atrakcje chcemy wprowadzić podczas imprezy
  3. Czy planujemy być w jednym miejscu czy ilość atrakcji będzie wymagała przemieszczania się
  4. Czy poza atrakcjami, będą również zadania dla przyszłego pana młodego
  5. Jaki mamy budżet i kto w nim partycypuje
  6. Czy przewidujemy dokumentowanie imprezy czy wszystko pozostaje tylko między uczestnikami
  7. Kto odpowiada za poszczególne elementy przygotowania wieczoru

Mając harmonogram, możemy być pewni, że wieczór przebiegnie bezbłędnie i będzie miłym wspomnieniem dla wszystkich jego uczestników.

paintball to popularna zabawa podczas wieczoru kawalerskiego

Jakie są koszty wieczoru kawalerskiego?

Przygotowując wieczór kawalerski, musimy liczyć się z pewnymi kosztami, które trzeba będzie ponieść z uwagi na tą okoliczność. W końcu przyszły pan młody nie powinien za to płacić. Dlatego ciężar kosztów ale i przyjemności z udanego wieczoru, ciąży w głównej mierze na świadku pana młodego. Czasami w kosztach partycypują pozostali uczestnicy imprezy ale raczej świadek powinien liczyć na siebie. Gdy potrzeby przerastają jego możliwości, może skorzystać z doskonałego rozwiązania na tę okoliczność, czyli pożyczki dla młodych, której konstrukcja jest tak przygotowana by wpisać się w potrzeby i możliwości spłaty zobowiązania. Aby z tego produktu finansowego skorzystać, wystarczy wypełnić ten prosty formularz, który jest dostępny online tzn. że nie trzeba wychodzić z domu. Można wnioskować o pożyczkę na bezpiecznym serwisie pożyczkowym, z każdego miejsca i w każdym czasie. Proste i wygodne.

Atrakcje dla przyszłego pana młodego

Gdyby tylko wieczór kawalerski mógł trwać w nieskończoność, atrakcji z jakich przyszły pan młody mógłby skorzystać, wystarczyłoby na długo. Ale przecież mamy tylko jeden wieczór i należałoby wybrać takie, które prawdopodobnie trafią w gust naszego kawalera. Wśród popularnych możliwości są wyjazdy na paintball, zakończone wieczorną imprezą w znanym i lubianym klubie. Albo skoki ze spadochronu, po których można spotkać się wieczorem na ognisku i z muzyką na żywo. Dobrym pomysłem jest także przejazd przez miasto wynajętą limuzyną z muzyką i atrakcjami w środku.  Panowie coraz częściej lubią się sprawdzać więc i w tym zakresie, fundują przyszłemu panu młodemu np. jazdę tzw. off road czy spotkanie na strzelnicy. To dobry wstęp by potem spotkać się na wspólnej kolacji z przyjaciółmi w dobrej restauracji czy klubie bądź dyskotece. A tam z pewnością czekają kolejne atrakcje na naszego, przyszłego pana młodego. Zadbajmy by były najlepsze.

limuzyna na wieczór kawalerski

Na co zwracać uwagę przy organizacji wieczoru kawalerskiego

Z pewnością to oczywiste, ale warto zaznaczyć, że decydując się na nawet najbardziej szalone wyzwania i zadania dla przyszłego pana młodego, musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Jeśli wybieramy  dla niego jakieś zadania czy wyzwania w terenie, to rolą świadka jest sprawdzić, czy wszystko, do czego pchniemy naszego głównego gościa podczas wieczoru kawalerskiego jest bezpieczne. Zadbajmy również o jego komfort psychiczny. Znając jego styl bycia, wiemy co najbardziej lubi a czego nigdy się nie podejmie, nawet w takim dniu jak wieczór kawalerski.