Ile kosztuje utrzymanie psa?

psy w trakcie szkolenia

Posiadanie psa wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością, ale i kosztami. Nie wystarczy przysłowiowa miska z jedzeniem. Dziś taki zwierzak ma do wyboru (a właściwie jego właściciel) całe spektrum potrzeb, które trzeba zaspokoić. O tym jakie są potrzeby i ile właściwie kosztuje utrzymanie psa, przeczytamy niżej.

Czy warto mieć psa?

Niejednokrotnie spotykamy się z naciskami partnera, dziecka, czy całej rodziny, by sprawić sobie psa, który będzie przyjacielem całej rodziny. Nawet jeśli go nie kupimy ( a to są spore koszty zwłaszcza przy zwierzakach rasowych), to zaadoptowanie psa ze schroniska również rodzi pewne koszty.  Ale z pewnością po kilku dniach obcowania w domu ze zwierzęciem, nawet nieprzekonani, potrafią zmienić zdanie. Psy potrafią obdarzyć właścicieli tak ogromną miłością i przywiązaniem, które wynagradza wszelkie niedogodności, bo takowe, związane z utrzymaniem psa, również występują. Jeśli nie istnieją przeciwskazania w postaci alergii któregoś z domowników, albo bardzo małej powierzchni mieszkania, w którym większość dnia zwierzę będzie samo, to naprawdę warto zastanowić się i podjąć decyzję o przyjęciu zwierzaka pod swój dach.

Jak ułożyć psa i gdzie szukać szkoły?

Jeśli nie zabieramy się za adopcję lub przyjęcie psa od kogoś, gdy pies jest w bardziej zaawansowanym wieku, to przeanalizujmy czy chcemy zatem sprowadzić do domu szczeniaka. Gdyż decydując się na szczeniaka, musimy pamiętać, że dobrze jest takie zwierzę od razu układać, wychowywać, by mieć nie tylko satysfakcję, ale zwłaszcza po to, by czuć się bezpiecznie. Świetnie by było, aby został nauczony, jak ma się w nich zachowywać i na co tak naprawdę może sobie pozwolić. Szkoła dla psów, czy indywidualny trener to część kosztów, które musimy brać pod uwagę przy utrzymaniu psa. Rzadko się zdarza, że sami mamy takie umiejętności, które pozwolą nam wychować psa dokładnie tak, jakbyśmy chcieli żeby funkcjonował. To niezmiernie trudne. Ale te koszty zwracają się z nawiązką, gdy widzimy efekty i możemy cieszyć się towarzystwem czworonogiego przyjaciela. O szkołę dla psów najlepiej w pierwszej kolejności pytać znajomych, przyjaciół, którzy zaczynali swoją życiową przygodę ze szczeniakiem. Jeśli nikt nam nie podpowie, drugim świetnym kanałem będzie internet i fora, grupy w mediach społecznościowych, gdzie opinie są wiarygodne i sprawdzone.

pies rasy york w trakcie strzyżenia

Jaki jest średni koszt utrzymania psa?

Jeśli ktoś jeszcze sądzi, że utrzymanie psa, to tylko miska karmy i modna smycz, to jest w grubym błędzie. Dziś rynek produktów dla zwierząt, zwłaszcza dla psów jest równie różnorodny jak dla konsumenta. I są to zarówno produkty do jedzenia, produkty zdrowotne, czy części garderoby lub inne gadżety. Na koszty atrakcyjności naszego pupila wpływają również zabiegi u specjalistycznych psich fryzjerów czy lekarza weterynarii- jeśli chcemy by pies żył z nami w zdrowiu długie lata. Jeśli świadomość kosztów w jakiś sposób powoduje u nas wątpliwość, czy damy radę z utrzymaniem zwierzęcia, to dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń, która ułatwi nam realizację celów związanych z posiadaniem psa i zapewnieniem mu odpowiedniego poziomu życia. Ze wspomnianego produktu możemy skorzystać, wypełniając taki prosty i intuicyjny formularz pożyczkowy, w którym zostawimy kilka informacji o sobie i możliwościach spłaty zobowiązania, a po chwili otrzymamy dostęp do różnych ofert, by móc wybrać najlepszą.

Najlepsze psie rasy do wychowania i kontaktu z rodziną

                Jeśli decyzja została podjęta, że chcemy podjąć się utrzymania psa, często mamy już wówczas podjętą decyzję, jaka to będzie rasa. A przynajmniej w większości taka decyzja jest już dobrze przemyślana. Zaś wszyscy, którzy nie są zdecydowani i coś im się tylko wydaje, powinni zrobić solidne rozeznanie, zwłaszcza jeśli oczekują konkretnego charakteru i zachowania od przyszłego pupila. My podpowiadamy, jakie rasy są przyjazne do życia w  rodzinie i z dziećmi. Ale zawsze należy mieć z tyłu głowy fakt, gdy nie oddamy psa do fachowego przeszkolenia, że ograniczone zaufanie nie zaszkodzi. Wśród sprawdzonych ras są:

  1. Beagle
  2. Buldogi francuskie
  3. Owczarki szkockie Collie
  4. Yorki
  5. Labladory
rodzina z psem u weterynarza

Na co zwrócić uwagę decydując się na psa w domu?

Podstawowa kwestia rozbija się przede wszystkim o skłonności do alergii na psią sierść. Jeśli któryś z domowników jest uczulony, to będzie problem z funkcjonowaniem. A nie ma nic gorszego jak przyjąć psa pod swój dach, by w  krótkim czasie być zmuszonym go oddać. Poza tym decydując się na konkretną rasę powinniśmy zdobyć informacje, jakie są skłonności i potrzeby psa, by nie dziwiło, gdy pies który potrzebuje przebywać dużo na powietrzu popadnie np. w depresję, gdy będziemy go zamykać na całe dni w domu, z uwagi na intensywną pracę zawodową. Jest wiele uwarunkowań, które powinniśmy poznać nim przyprowadzimy zwierzę pod nasz dach. Sprawdźmy je wcześniej.