Ile kosztuje tatuaż?

W dzisiejszych czasach wyrażenie siebie poprzez tatuaż jest czymś normalnym, często spotykanym. Nie dziwi już nikogo wytatuowana po uszy kobieta, ani mężczyzna. Jakie pomysły na tatuaże mają ludzie, nie tylko młodzi oraz ile kosztuje tatuaż w dobrym studio z profesjonalnym sprzętem, przeczytacie poniżej.

Pomysł na tatuaż – wyraź siebie.

Od kilku lat studia tatuażu prześcigają się w grafikach, które często są dziełami sztuki, a zafascynowanych sztuką Klientów nie brakuje. A sami tatuażyści wyrastają na artystów, których prace spotkamy na Instagramie, Facebooku czy w innych kanałach social media. Nie dziwi fakt, iż jest to jeden z pomysłów na wyrażenie siebie. Wszystko rodzi się w naszej głowie, czasem przyda się inspiracja, czy podpowiedź z boku. Ale w gruncie rzeczy siadając na fotelu, przygotowując się do tatuowania, Klient z reguły wie, czego chce. W końcu będzie nosił tatuaż do końca życia- z założenia.

Ważne, aby przemyśleć zarówno fakt w którym kierunku idziemy z pomysłem oraz świadomość, ile kosztuje tatuaż. Przecież to równie ważne. A nie zawsze, gdy pojawia się pomysł mamy świadomość, że jest to kosztowna „ biżuteria”.

Gdzie znaleźć odpowiednie studio tatuażu?

Szukając miejsca, w którym chcemy zrobić nasz wymarzony tatuaż, warto się zorientować, jakie studia znajdują się w naszej okolicy, mieście, czy regionie. Bo może się okazać, że idealny tatuaż zaprowadzi nas dużo dalej. Najlepiej zapoznać się z informacjami dostępnymi w internecie, na Instagramie, czy na Facebooku. A także popytać o opinie wśród znajomych. Może się okazać również, że niektórzy tatuażyści mają swoje studia ukryte głęboko, z dala od świata internetu i reklamy. Trafiają tam z reguły Klienci z polecenia i nikt więcej. Jeśli uda Wam się namierzyć takie studio, to tylko przez rekomendację, co już na wstępie daje pewne gwarancje, że jakość broni się sama. A najlepszą reklamą są zadowoleni Klienci.

Jak się przygotować do wizyty w studio tatuażu?

Zastanówmy się, jak się przygotować do zabiegu, który zmieni nasze ciało na zawsze.

  • upewnijmy się, że na pewno chcemy wykonać sobie tatuaż- to decyzja na zawsze
  • podejmijmy decyzję, jaki chcemy tatuaż, w którą stronę estetyki chcemy pójść
  • należy podjąć decyzję, gdzie go wykonać, tzn. w którym miejscu chcemy go umieścić
  • dobrze by było sprawdzić salon tatuażu pod kątem bhp i wszelkich wymagań, jakie są nałożone przez ustawodawcę
  • dowiedz się, jak przygotować się zarówno psychicznie, jak i fizycznie do zabiegu- jak przygotować ciało.
  • dowiedz się również, jakie masz prawa- na wszelki wypadek, gdyby okazało się, że coś poszło nie tak. Zwykle w studio będziesz podpisywać oświadczenie, ze jesteś świadomy zagrożeń płynących z zabiegu, zapoznaj się z nim bardzo wnikliwie.
  • i na koniec najważniejsze, dopytaj dokładnie konsultując wybrany tatuaż- jak długo potrwa jego wykonanie oraz ile będzie kosztował.

Mając pełną świadomość na co się decydujemy i gdzie będziemy wykonywać oraz za ile, spokojniej podejdziemy do tematu i będziemy mogli cieszyć się efektem, na który czekaliśmy.

Ile kosztuje tatuaż?

Ceny zabiegu tatuowania ciała wahają się już od 200/300 zł aż do kilku tysięcy.

Koszt zwykle jest zależny od poziomu zaawansowania grafiki, którą wybraliśmy lub indywidualnego projektu, jaki zleciliśmy artyście tatuażyście.

W momencie wyboru grafiki decydujemy również o ilości kolorów, ewentualnych zmianach jakie możemy zaproponować do wprowadzenia. To również dodatkowy koszt. Kiedy otrzymamy wycenę kosztów pracy, możemy właściwie wówczas podjąć decyzję, czy go chcemy, czy może budżet mamy niewystarczający i trzeba będzie zrezygnować. Jeśli to budżet jest przeszkodą, wystarczy skorzystać z najprostszego i szybkiego rozwiązania, jakim jest pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń. Znajdziesz ją na serwisie ePortfel24.pl, po wypełnieniu prostego formularza rejestracyjnego. Spełniaj marzenia, wydatki nie muszą Cię ograniczać. Oferta kilku firm pożyczkowych pojawi się błyskawicznie, a po zatwierdzeniu umowy otrzymasz środki na swój rachunek bankowy na realizację wymarzonego tatuażu.

Zrobisz jeden tatuaż, będą kolejne – to wciąga.

Osoby zauroczone tatuażami mówią, że pierwszy tatuaż nigdy nie jest ostatni, a bardzo często tatuowanie trwa całe życie. Dla niektórych to wręcz pasja. Dlatego wszyscy, którzy twierdzą, że idąc na pierwszy tatuaż, deklarują, że będzie jedyny- mogą się mylić.

Trudno powiedzieć, z czego to wynika. Wiadomo, że jest to zabieg, który wymaga wprawnej ręki i cierpliwości. Może dlatego efekty są tak zaskakująco piękne i to decyduje o tym, że w ślad za pierwszym, idą kolejne tatuaże.

Jeśli przyjrzymy się rynkowi eventowemu w Polsce, znajdziemy masę imprez i targów, na których spotkamy miłośników tatuaży oraz samych artystów. Spotkania mają charakter otwarty i mają przekonywać do tego, że tatuaż dziś to właśnie coś nadzwyczajnego, co pozwoli wyróżnić się z tłumu.