Ile kosztuje samochód?

Kobieta i mężczyzna w komisie aut używanych

Dla wielu z nas samochód, to dziś niezbędne narzędzie do poruszania po mieście i nie tylko. Kiedy myślimy o zakupie samochodu, pierwsze co przychodzi nam do głowy- spory wydatek. Jak dobrze wybrać, ile kosztuje samochód i gdzie szukać odpowiedniego modelu? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Gdzie szukać sprawdzonych aut?

Rynek motoryzacyjny w Polsce jest bardzo rozległy. Światowe marki bez problemu znajdziemy w każdym autoryzowanym salonie na terenie Polski. Z dostępnością nie ma żadnego problemu. Natomiast auta używane, w sprawdzonych salonach i komisach, zajmujących się sprzedażą tego rodzaju samochodów. Jednak nim zaczniemy poszukiwania wymarzonych czterech kółek w tradycyjnych kanałach sprzedaży, warto zorientować się jaki mamy budżet i ile kosztuje samochód, który pragniemy nabyć. Ważne jest również to, jakie mamy oczekiwania, co do samochodu, w którym będziemy spędzać jakiś czas w ciągu każdego dnia. Pamiętajmy, że szereg informacji w chwili obecnej, znajdziemy w internecie, który jest kopalnią opinii, podpowiedzi i rzetelnych danych. A większe rozeznanie zdobędziemy, szukając chociażby w popularnych serwisach internetowej sprzedaży samochodów.

Kobieta w nowym aucie w solonie samochodowym

Samochód używany czy nowy?

Jeśli zastanawiacie się nad tym- kupić nowy czy używany samochód, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że każde rozwiązanie ma swoje plusy, wszystko zależy od kosztów zakupu samochodu.

Przyglądając się nowym samochodom, z pewnością plusem jest fakt, że na kilka lat mamy komfort w zakresie bezpłatnego serwisowania i pełnej opieki od strony dilera samochodowego, które gwarantuje nam producent. Również istotnym jest, że możemy wybrać auto takie, jak chcemy, z dodatkowymi indywidualnymi opcjami, jakie możemy dodatkowo wybrać. Wobec tego, efektem finalnym jest auto spełniające pełne oczekiwanie klienta.

Natomiast minusem będzie oczywiście wyższa cena, bo to ile kosztuje nowy samochód, jest bardzo ciekawym tematem.

Przy samochodach używanych mamy oczywiście niższą cenę zakupu, jednakże wybór jest mniejszy i nie mamy pewności, że znajdziemy, to na czym nam zależy. Naturalnie, rynek aut używanych jest również duży więc nie należy negować chętnych na ten rodzaj aut, ma on swoich wiernych zwolenników, choć gwarancji już nie mamy, że auto będzie niezawodne przez kolejne lata użytkowania, a za każdą naprawę i część zapłacimy z własnej kieszeni.

Ile kosztuje samochód?

Jest to bardzo trafne pytanie, bowiem przy nowych autach, chyba nie ma górnej granicy, jeśli będziemy chcieli doposażać auto w indywidualne dodatki, czy funkcjonalności. Jednakże bardzo dobre, nowe auto z salonu, można kupić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oczywiście jest to spory, jednorazowy wydatek. Z myślą o tych, którzy nie chcą się na taki koszt narażać od razu, serwis ePortfel24.pl stworzył idealne rozwiązanie w postaci produktu finansowego, jakim jest pożyczka ratalna. Serwis w bardzo intuicyjny sposób, w kilku prostych krokach, umożliwia skorzystanie z prostego i wygodnego rozwiązania.

Bez zbędnych formalności, wypełniając prosty formularz tutaj, otrzymamy dostęp do pożyczki, dopasowanej do naszych potrzeb- w tym przypadku na zakup samochodu.

Również przy samochodach używanych, klienci nie muszą nastawiać się na wydatek jednorazowy. Przy tych samochodach, które są w doskonałym stanie, a dodatkowo przy dobrym roczniku i stanie licznika, to również może być większy koszt zakupu. Toteż, ten sam produkt sprawdzi się również w tym przypadku. Wszystko zależy, ile chcemy wydać na samochód i czego oczekujemy od modelu, którym będziemy się poruszać.

Mężczyzna ogląda wielkość bagażnika auta, które chce kupić

Na co zwrócić uwagę przy wyborze auta?

Zanim zabierzemy się za realizację marzeń, w postaci zakupu samochodu, podstawowe założenie jakie musimy poczynić, to odpowiedzi na kilka pytań, które pozwolą sprecyzować nasze potrzeby:

  • do jakich celów będzie nam służył samochód
  • gdzie będziemy się poruszać samochodem
  • czy chcemy wydać więcej od razu ( nowe auto), czy mniej ( używane- ale bardziej ryzykowne).
  • jakich funkcji oczekujemy od wyposażenia auta
  • kto będzie z nami jeździł- rodzina, czy auto dla singla
  • czy planujemy używać auta również do dalekich podróży, czy tylko do poruszania się po mieście
  • jak duży bagażnik będzie nam potrzebny i czy w ogóle

Znając własne oczekiwania, łatwiej będzie nam eliminować modele, które nie są w obrębie naszych zainteresowań, a tym samym oszczędzimy mnóstwo czasu i od razu zaczniemy poszukiwać tych modeli, które spełniają nasze parametry, albo chociaż ich część.

Jakie samochody są teraz na topie?

Od kilku lat rynki konsumenckie, również w Polsce, zdobywają większe auta, typu SUV. Tendencja wzrostu sprzedaży tego rodzaju aut bierze się z faktu, iż wiele marek wypuściło część modeli tego typu w relatywnie niskich cenach, co pozwoliło klientom na zakup o klasę lepszego auta od tego którym jeździli dotychczas za dość przyzwoite pieniądze. W dodatku zyskali większe bezpieczeństwo , wygodę, przestrzeń i lepszy komfort jazdy.