Ile kosztuje prywatne leczenie?

mała dziewczynka badana przez lekarza

Żyjemy szybko, dynamicznie i często chorowanie w ogóle nie wchodzi w grę.  Nie pozwala na to praca lub inne obowiązki. Dlatego zdarza się, że decydujemy się na prywatne leczenie by bez zbędnej zwłoki otrzymać pomoc i zareagować od razu, kiedy pojawia się problem ze zdrowiem. Ile to kosztuje? Sprawdziliśmy.

Dlaczego leczymy się prywatnie?

Kiedy okazuje się, że nie możemy uzyskać szybko pomocy od lekarza w rejonowej przychodni lub w szpitalu, nie czekając decydujemy się znaleźć dostępną pomoc w postaci prywatnego leczenia. Niestety widzimy, że publiczna służba zdrowia nie jest wydolna w 100%, dlatego w sytuacjach awaryjnych wolimy skorzystać z pewnych rozwiązań, które przynoszą konkretne rezultaty. Pomimo, iż tak dużo środków jest przeznaczane z naszych przychodów na służbę zdrowia, większość z nas jest niezadowolona, bo gdy potrzebna jest natychmiastowa konsultacja ze specjalistą, słyszymy, że najbliższy termin jest za miesiąc, dwa albo pół roku. Dlatego wiele osób decyduje się nie tylko na pojedyncze, doraźne prywatne konsultacje, ale na tzw. abonament z dostępem do prywatnego leczenia. Jak to wygląda, piszemy niżej.

kobieta na prywatnej konsultacji z lekarzem specjalistą

Kto najczęściej decyduje się na leczenie prywatne?

Niestety ze względu na koszty, nie każdy decyduje się na prywatne leczenie. Niektórzy czekają miesiącami na wizytę do specjalisty lub w sytuacjach nagłych, godzinami oczekują w szpitalnych korytarzach na przyjęcie na oddział. Nie mówiąc już o zabiegach. Można zauważyć, że taką stałą grupą osób są rodzice, którzy bez względu na koszty, zawsze chcą błyskawicznej pomocy, nawet prywatnej dla swoich dzieci. Ponadto coraz świadomiej podchodzą do tego tematu pracodawcy, oferując swoim pracownikom dofinansowanie do abonamentu na prywatną opiekę lekarską. Pamiętajmy, że na zdrowiu nie można oszczędzać, bo jest jedno i są sytuacje, gdy po prostu nie można czekać nawet tygodnia by uzyskać poradę od lekarza. Wówczas nawet osoby, które nie zdecydowałyby się na prywatną konsultację, jednak to robią. Nie każdego na to stać, ale na szczęście są dobre rozwiązania, które mogą nam pomóc osiągnąć cel.

Dlaczego warto leczyć się prywatnie?

Zwolenników prywatnego leczenia jest bardzo dużo. Jest wiele atutów, które przemawiają za tym by zdecydować się na takie rozwiązanie:

  1. Nie tracimy czasu i nerwów na oczekiwanie do lekarza
  2. Możemy liczyć na błyskawiczną i fachową pomoc
  3. Możemy otrzymać dostęp do badań dużo szybciej, często od ręki
  4. Szybka diagnoza, to również szybsze rozpoczęcie leczenia, co w przypadku ciężkich schorzeń jest bardzo istotne.
  5. Płacimy dodatkowo, ale mamy poczucie, że naprawdę dostaliśmy pomoc.
  6. Podejście lekarzy w prywatnej opiece medycznej jest zupełnie inne niż w szpitalu czy przychodni publicznej.

Takich przykładów można jeszcze mnożyć mnóstwo. Najważniejsze by bez zbędnej zwłoki otrzymać pomoc.

Jakie są koszty prywatnego leczenia?

Kiedy zdecydujemy się na prywatne leczenie, zwłaszcza w długim okresie czasu, powinniśmy mieć świadomość, że niestety są to koszty. Ale najważniejsze jest zdrowie, zaś w zakresie finansowania zawsze można liczyć na pomocne rozwiązania, które nie stanowią problemu. Wystarczy np. skorzystać z kredytu gotówkowego przez internet. Dodatkowo jak sama nazwa wskazuje, możemy otrzymać dostęp do takiego produktu finansowego bez wychodzenia z domu, po prostu całkowicie online. Wystarczy mieć smartfon lub tablet z dostępem do internetu i wtedy krótkie formalności dopełnimy zdalnie, tam gdzie nam wygodnie. Wypełniając krótki formularz kredytowy na bezpiecznym serwisie eportfel24.pl, możemy liczyć na błyskawiczną weryfikację naszych oczekiwań. A potem środki pojawiają się na naszym rachunku bankowym. I nie musimy stać w żadnej kolejce, ani zbierać dodatkowych dokumentów, które zwykle należy przedstawić w banku. Wygodnie, oszczędzając czas zadbamy o dodatkowe środki a wówczas możemy się zająć tym, co najważniejsze, np. poszukiwanie odpowiedniego lekarza, czy kliniki, która ma nam pomóc w poprawie zdrowia.

matka z dzieckiem na prywatnej wizycie u pediatry

Jak wybrać dobrego lekarza, klinikę na leczenie prywatne?

Z pewnością dobrym krokiem jest zdobycie rekomendacji od przyjaciół, znajomych czy rodziny. Poszukując sprawdzonego lekarza lub kliniki, zależy nam na fachowcach, którzy znają się na rzeczy. Możemy również skorzystać z opinii, które znajdziemy w internecie. Dzisiaj ludzie chętnie dzielą się swoimi wrażeniami, zwłaszcza, gdy chodzi o prywatne leczenie. Weźmy pod uwagę zarówno te dobre, ale także te negatywne opinie- by nie marnować czasu i środków tam, gdzie jest to niepotrzebne. Można również korzystać z rankingów lekarzy, które są dostępne w internecie by wybrać z grona najlepszych specjalistów. Pamiętajmy, że solidne rozeznanie w tym środowisku pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko środki pieniężne, ale dużo czasu, który w przypadku zdrowia jest bezcenny.