Ile kosztuje projekt mieszkania?

Kupując mieszkanie, nie myślimy od razu, żeby udać się po projekt aranżacji do architekta. Jednakże kiedy zaczynamy planować, co byśmy chcieli stworzyć, okazuje się, że nie bardzo wiemy jak to zaprojektować. Tutaj z pomocą powinien przyjść profesjonalista. A ile kosztuje projekt mieszkania i do kogo się zwrócić? O tym w materiale poniżej.

Co powinniśmy wiedzieć o projekcie?

Kiedy już staniemy się szczęśliwymi posiadaczami mieszkania, powinniśmy pochylić się nad rzutem mieszkania, który przecież już tyle razy oglądaliśmy podczas procesu sprzedażowego. Ale teraz przyszła pora by spojrzeć na niego dokładniej. Należy spróbować policzyć, co będzie nam potrzebne ( mniej więcej) do wykończenia i wyposażenia mieszkania. To pokaże nam obraz, ile będzie nas kosztował projekt mieszkania. A przynajmniej wskaże jakieś ramy kosztów po których się poruszamy. Zwykle urządza się jedno, góra dwa mieszkania w życiu. Warto zastanowić się więc, jak wszystko policzyć, by nie przepłacić, a także niepotrzebnie nie popsuć przestrzeni, zbędnymi przedmiotami czy aranżacjami. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z porad fachowca, jakim jest projektant wnętrz, który zajmie się naszym mieszkaniem kompleksowo, poświęcając odpowiedni czas i doświadczenie, które jest bezcenne w tym przypadku.

Gdzie szukać projektanta?

W branży biur projektowych i indywidualnych aranżerów wnętrz panuje odrodzenie. Dzisiaj wiele osób decyduje się powierzyć swoje nowo zakupione mieszkanie, ale także takie z rynku wtórnego, w ręce profesjonalisty. Wiąże się to oczywiście z wydatkiem, ale mamy pewność, że ktoś fachowym okiem spojrzy na nasze nowe miejsce do życia i policzy ile kosztuje projekt mieszkania. Najlepsze biura projektowe nie narzekają na brak pracy, przy obecnym boomie sprzedaży mieszkań. Głównym kanałem, którym można dotrzeć do projektanta jest polecenie. Niektórzy pracują wyłącznie w taki sposób. Innych można znaleźć w internecie i również warto sprawdzić opinie, recenzje czy odszukać realizacje projektów, aby być w pełni przekonanym, że chcemy skorzystać z usług konkretnej osoby. Zdarza się również takie rozwiązanie, że kupując mieszkanie od dewelopera, możemy otrzymać zniżki do konkretnego biura projektowego, które jest sprawdzone i rzetelne w swojej pracy.

6 kwestii, które muszą znaleźć się w projekcie.

Zanim podpiszemy umowę z projektantem na wykonanie aranżacji naszego mieszkania, musimy ustalić, co znajdzie się w umowie oraz jak będzie wyglądał etap wykonawczy. Pamiętajmy, aby ustalić:

  1. Jakie elementy wchodzą w skład wykończenia mieszkania ( w formie excela)
  2. Co wchodzi w skład wyposażenia mieszkania ( również w formie excela)
  3. Ile będą trwały poszczególne etapy realizacji projektu
  4. Kto będzie nadzorował etap przygotowania projektu, a kto wykonania
  5. Jak wygląda kwestia z ekipą remontową- kto ją nadzoruje
  6. Ile w całości kosztuje projekt mieszkania?

Ile kosztuje projekt mieszkania?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto kupił mieszkanie i próbuje zrobić rozeznanie na rynku branży biur architektonicznych. Oczywiście wszystko zależy od kilku czynników. Mianowicie jak duży jest metraż naszego mieszkania? Czy chcemy wprowadzić zmiany projektowe w zakupionym mieszkaniu? Czy oprócz projektu, biuro będzie prowadziło prace i nadzór nad wykonaniem? Jest wiele innych czynników. Wszystko sprowadza się do tego, że będzie to niemały koszt, dlatego warto mieć to na uwadze. Zaś jeżeli nie chcemy się na starcie martwić kosztami, z którymi trzeba się zmierzyć, zamawiając projekt naszego wymarzonego mieszkania, można skorzystać z pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń. Jest to bardzo elastyczny produkt finansowy, który spełni nasze oczekiwania, ale jednoczenie nie przekroczy możliwości spłaty. Aby skorzystać z tego rozwiązania, nie trzeba wychodzić nawet z domu. Pożyczka jest dostępna całkowicie online i można o nią zawnioskować w prostym formularzu pożyczkowym, dostępnym na bezpiecznym i wygodnym serwisie ePortfel24.pl

A może samodzielna realizacja?

Wciąż możemy podjąć decyzję o samodzielnym zrealizowaniu wykończenia i wyposażenia wnętrza naszego nowo zakupionego mieszkania. Wiąże się to z szeregiem prac i zaplanowaniem wielu wizyt w sklepach z materiałami do wykończenia i wyposażenia wnętrz. Poza tym liczy się jakość wykonania, a musimy pamiętać, że mamy do czynienia z bardzo szerokim projektem, w którym do wykonania są prace związane z hydrauliką, elektryką, podłogami, sufitami, oświetleniem, czy strukturą ścian, aby w końcu przejść do realizacji wyposażenia. Jeśli potrafimy to wykonać, to warto zrobić to samemu. Ale jeśli choć jedna rzecz z wyżej wymienionych jest poza zakresem naszych umiejętności, to lepiej zdać się na fachowców, który przeprowadzą poprawnie cały projekt. Żeby cieszyć się pięknym i doskonale skrojonym wnętrzem, bez poprawek, przez długie lata.