Ile kosztuje majówka w polskich górach? Majówka 2019.

Majówka w polskich górach to dzika przyroda i wspaniałe widoki

Chyba każdy czeka na odrobinę wolnego czasu, który może spędzić w pięknych okolicznościach przyrody i daleko od pracy. Wszystko mamy w zasięgu ręki, m.in. polskie góry. Wyjazdy skutecznie ładują nasze akumulatory i motywują do kolejnych zawodowych wysiłków. Jednym z pretekstów do wyjazdu jest długi majowy weekend, a jak go spędzić w górach, dowiecie się z materiału niżej.

Majówka – lubimy celebrować ten długi weekend.

Niektórzy już w czasie ferii zimowych myślą o tym, gdzie pojadą na majówkę. Planowanie wyjazdu i jego celu, dostarcza nam dużo przyjemności i zawsze kojarzy się z czymś pozytywnym. Od kilku lat zapanowała w Polsce swego rodzaju kultura wyjazdów na weekendy majowe, z rodziną, z przyjaciółmi, czasami na zorganizowane wyprawy i wycieczki. Jeśli tylko wiemy, ile będzie nas kosztowała majówka w górach, można śmiało myśleć o zdobywaniu wymarzonych szczytów. Ale nim wyjedziemy, warto dobrze zaplanować, co chcemy zobaczyć i jak będziemy dzielić czas pomiędzy szlaki a odpoczynek w dolinach, przy wieczornym ognisku.

Na długie górskie wyprawy trzeba się dobrze przygotować

Jak się przygotować do majówki w górach?

Wybierając się w polskie góry, trzeba mieć świadomość, że maj mimo naszych wiosennych oczekiwań, może być bardzo wątpliwy w doskonałą pogodę, na jaką liczymy. Dlatego, zwłaszcza wybierając się na szlaki, należy być dobrze przygotowanym, zarówno pod kątem technicznym, jak i materiałowym – w plecak wypełniony niezbędnym ekwipunkiem. Ważna jest również nasza forma. Dobrze jest rozchodzić nogi wcześniej, powędrować w naszym miejscu zamieszkania na długie spacery, nawet z plecakiem, by przygotować organizm do większego wysiłku, który nas czeka na wyjeździe. Kolejnym ważnym aspektem, który ma również wpływ na to, ile kosztuje majówka w polskich górach, jest miejsce zakwaterowania i ewentualnych atrakcji dodatkowych, jakie znajdziemy w wybranej bazie hotelowej. Pamiętajmy, że weekend majowy, to już w górach czas pełnego sezonu i ograniczona ilość miejsc, które możemy wybrać. A co za tym idzie, jeśli zbyt późno zarezerwujemy pokój lub mieszkanie w wybranym miejscu, musimy się liczyć z wyższymi cenami i paradoksalnie mniejszym wyborem.

Ile kosztuje majówka w polskich górach?

Wyjeżdżając na południe Polski, musimy liczyć się z korkami, którym trzeba stawić czoła, jak w każdy, coroczny weekend majowy. Polacy uwielbiają zdobywać szczyty i wiedząc, ile kosztuje majówka w polskich górach, a nie są to małe koszty- chcą stać w tych korkach, by w końcu cieszyć oczy wymarzonym widokiem na Giewont, czy też Śnieżkę, albo Szrenicę. Takie widoki są warte każdej ceny. A w maju ceny noclegów, atrakcji czy wyżywienia w polskich górach, są już takie jak w wysokim sezonie- czyli spore. Zatem, jeśli nasze plany nie współgrają z budżetem, który możemy wydać na wyjazd, to doskonałym rozwiązaniem jest pożyczka na wakacje, którą znajdziemy w serwisie ePortel24.pl, który umożliwi nam skorzystanie z tego prostego i wygodnego produktu finansowego, który będzie dla nas dostępny po wypełnieniu łatwego formularza online, bez formalności i bez wychodzenia z domu. Toteż, bariera ekonomiczna nie powinna być przeszkodą, w drodze na szczyty, które napotkamy podczas majówki w górach. Wszystko jest do zdobycia.

Zakwaterowanie w górach może oznaczać duże wydatki

O czym warto pamiętać i co zabrać?

Musimy przede wszystkim pamiętać o zachowaniu rozsądku, słuchając komunikatów płynących z mediów nt. zmieniających się warunków w górach, aby w razie załamania pogody zdążyć zawrócić, albo przynajmniej być solidnie przygotowanym do przetrwania w chwili kryzysu pogodowego. Zatem, co powinniśmy zabrać na majówkę w góry:

  • ciepłe, wygodne buty treckingowe
  • kurtkę, najlepiej przeciwdeszczową
  • bluzę polarową
  • mapę, zapałki, zapalniczkę
  • latarkę i zapasowe baterie
  • czapkę, szal, rękawiczki- w razie załamania pogody niezbędne
  • podstawowe leki i środki opatrunkowe w razie urazu
  • słodycze, wodę- przydaje się na szlakach
  • aparat fotograficzny, jeśli jesteśmy miłośnikami fotografowania dzikiej przyrody
  • dobre towarzystwo i pozytywne nastawienie

Mając takie wyposażenie i korzystając z dobrze położonej bazy noclegowej, a co za tym idzie, wiedząc ile kosztuje nas weekend w górach, można śmiało ruszać na szlaki po przygodę.

W jakie góry warto się wybrać na majówkowy weekend?

Polska ma doskonałe położenie i niezwykle piękne pasma górskie ciągnące się na południu kraju od wschodu do zachodu. Dla miłośników spokoju na szlakach i gotowych na spotkanie z ciekawskimi niedźwiedziami, z pewnością do gustu przypadną Bieszczady, które można odkrywać na nowo za każdym razem. Jeśli zaś chcemy pozwiedzać i poznać tajemnice historii, a oprócz tego powędrować po pięknych szlakach, na których zawsze ktoś nas przywita, to wybierzmy karkonoską Śnieżkę lub Szrenicę. Widoki na szczycie rekompensują wielogodzinne wędrówki, a w dolinach- zarówno w Karpaczu, czy w Szklarskiej Porębie z pewnością znajdziemy wytchnienie po wymagającej wyprawie w góry. Zaś zupełnie nizinnym pasjonatom warto polecić zakopiańskie Krupówki, które stanowią centrum rozrywki dla wszystkich, którzy tam przybywają- choć piękna Giewontu, nie są w stanie przysłonić.