Ile kosztuje kurs programistyczny?

kod programu na monitorze

Nowoczesne technologie, które są obecne wokół nas to między innymi wynik ciężkiej, wielogodzinnej pracy wielu programistów. Rynek pracy chłonie coraz więcej specjalistów w tej dziedzinie, gdyż jest na nich ogromne zapotrzebowanie. Kto może zostać programistą i jakie są koszty kursów programistycznych? Przeczytajmy.

Kto może zostać programistą?

Cóż, chyba każdy, kto lubi kontakt z nowymi technologiami, ma trochę ścisły umysł i uwielbia spędzać godziny przed komputerem- może zostać programistą. A tak serio, wcale nie. Okazuje się, że obecnie programowania uczą się ludzie, którzy nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z komputerem tak jak informatyk. Po prostu potrzeba rynku, która wchłonie każdą ilość specjalistów w tym zawodzie i idące za tym gratyfikacje powodują, że nawet osoby, które nie mają specjalnych zdolności ścisłych w zakresie systemów IT, decydują się przebranżowić. Wystarczy znaleźć dobry kurs programowania, gdzie krok po kroku nauczymy się wszystkiego i można naprawdę zacząć robić niesamowite rzeczy w dziedzinie programowania. Oczywiście nie wszystko dzieje się od razu. Potrzeba cierpliwości, czasu i odpowiednich środków pieniężnych by wejść w świat programowania na tyle, by móc powiedzieć- jestem programistą.

Ile zarabiają programiści?

Wiedząc już, że zawód programisty jest tak intratny z uwagi na wiele ofert pracy w tej branży, należy zatem powiedzieć coś więcej o zarobkach. Wiele zależy oczywiście od firmy i formy w jakiej programista świadczy swoją pracę oraz czy odpowiada za cały projekt czy za jego część. Wszystko to ma wpływ na wysokość wynagrodzenia. Ale nie zapominajmy o doświadczeniu. Każda kolejna realizacja, w której udział wziął dany programista, powiększa jego doświadczenie a tym samym podnosi jego wartość na rynku pracy. Nie bez znaczenia są również certyfikaty ukończonych kursów programistycznych. Nie wszędzie programista samouk, obroni się na rozmowie o pracę. Wszystko zależy od polityki organizacji, do której chce dołączyć i w jakiej formie. W tej branży dużą popularnością cieszy się świadczenie usług programowania na zasadach B2B. Ale są również firmy, które zatrudniają programistów na etat. Początkujący programista może liczyć na wynagrodzenie rzędu kilku tysięcy. Zaś doświadczony, znający różne języki programowania może liczyć na wielokrotność początkowej pensji.

kobieta pracująca jako programista

Czy kobieta może być dobrym programistą?

Wspominając wyżej o tym, że każdy może być programistą, warto tutaj doprecyzować, że kobiety również się do tej grupy zaliczają i są świetnymi programistami. Wszystko zależy od kursów programistycznych a takowych dla kobiet i  tylko dla kobiet jest w Polsce coraz więcej. Dlatego kobiety np. wracając z urlopu macierzyńskiego, myśląc o tym by zacząć drogę zawodową od początku ( czasem z wyboru a czasem do tego zmuszone), decydują się właśnie na programowanie. Panom szybko rośnie konkurencja na rynku pracy. Grupa programistek powiększa się w szybkim tempie.

Jakie są koszty kursów programistycznych?

Jeśli podejmiemy decyzję o tym, że chcemy zostać programistami, należy dobrze wybrać kurs i szkołę programowania, bo od tego będzie zależało potem nasze powodzenie na rynku pracy, gdzie konkurencja jest coraz większa. Warto wiedzieć, że koszty takiego kursu programistycznego to często kilka tysięcy złotych. Jednakże warto zainwestować w swoją przyszłość. A gdy brakuje nam budżetu na tą zmianę, możemy skorzystać z bezpiecznego i prostego produktu finansowego, jakim jest szybka pożyczka. Zaś dostęp do niej otrzymamy, wypełniając taki krótki i intuicyjny formularz na serwisie eportfel24.pl, do którego potrzebujemy jedynie smartfon lub tablet z dostępem do internetu. Nowoczesne technologie również tutaj mają swój udział, upraszczają nam drogę wnioskowania po szybkie, dodatkowe finansowanie.

młody pracownik firmy tworzącej oprogramowanie

Gdzie szukać pracy jako programista?

Początkujący programista z pewnością skieruje swoje pierwsze kroki na jakiś staż. Będzie mógł go znaleźć w popularnych serwisach społecznościowych, w odpowiedniej grupie, gdzie firmy same wykazują takie zapotrzebowanie. Natomiast doświadczony programista, mający na koncie różne kursy programistyczne i certyfikaty, powinien swoje kroki skierować gdzie indziej:

  1. Popularne serwisy ze zweryfikowanymi ofertami pracy
  2. Polecenie do firmy przez pracownika już będącego w organizacji
  3. Rekrutacja poprzez head hunterów dedykowanych dla danej firmy
  4. Serwisy społecznościowe dedykowane do komunikacji zawodowej, gdzie firmy poszukują doświadczonych specjalistów

Doświadczony programista ma szerokie spektrum działania. Często może brać udział w rekrutacji wewnętrznej swojej organizacji lub w przypadku zatrudnienia na zasadach B2B, renegocjować warunki. Dobrych specjalistów żadna firma nie chce stracić, zwłaszcza gdy bierze czynny udział w rozwoju kompetencji, dlatego za wszelką cenę, stara się ich zatrzymać- przeważnie lepszymi warunkami finansowymi.