Ile kosztuje kamerzysta na wesele?

Kamerzysta w trakcie filmowania ceremonii ślubnej

Dzień ślubu, jest jednym z tych dni, na które czeka się całe życie. A wszystko, co się wówczas wydarzy, powinno pozostać miłym wspomnieniem. Byłoby idealnie, gdyby udało się zatrzymać ten czas chociaż częściowo, na filmie. Tylko, ile kosztuje kamerzysta na wesele? I co jeszcze może zaoferować, poza samym filmowaniem przyjęcia? Dowiecie się wszystkiego z naszego artykułu.

Gdzie szukać, by znaleźć dobrego kamerzystę na swoje wesele?

Dzisiejszy rynek usług związanych ze ślubem i weselem jest przeogromny. Wynika to z potrzeby, jaką wykazują klienci, którzy organizację wesela i usług z nim związanych przerzucają na firmy zewnętrzne. Pojawiły się w sieci również branżowe platformy, które oferują kompleksowe usługi i produkty związane z weselem. Ale czy to wystarczy, by znaleźć dobrego kamerzystę na wesele ? Oczywiście najlepiej wcześniej zrobić rozeznanie wśród znajomych, u których może gościliśmy na przyjęciu oraz wśród pozostałych przyjaciół. Być może mają kogoś godnego polecenia, kto wykonał swoją pracę rzetelnie i na wysokim poziomie, jakiego zawsze oczekuje klient. Jeśli mamy dostatecznie dużo czasu, można wybrać się również na dedykowane na tę okoliczność- targi ślubne. Tam w jednym miejscu znajdziemy ofertę wielu firm, zajmujących się fachowo filmowaniem ślubów czy wesel. I dopiero po wyczerpaniu tychże kanałów, warto samodzielnie posprawdzać oferty, jakie znajdziemy na serwisach weddingowych, które są już dość popularne. Zwróćmy uwagę na wszystko, od formy kontaktu po jakość przedstawionej oferty, czy próbki załączonych filmów- ponieważ każdy element się liczy.

3 zasady, by dobrze wypaść na filmie

Skoro już decydujemy się na udział kamerzysty na naszym weselu, dobrze jest wiedzieć, jak wykorzystać ten fakt, by z przyjemnością oglądać potem film z własnym udziałem.

  • Zadbajmy wcześniej o kondycje cery ( oczywiście zabiegi last minute też coś pomogą, jednakże lepszym rozwiązaniem jest cykliczne nawadnianie i nawilżenie skóry), aby w tym ważnym dniu nie była skażona żadnymi niedoskonałościami.
  • Pamiętajmy, że uśmiech rozładowuje napięcie i stres- dlatego jeśli chcemy uniknąć złapania nas na dziwnych, niewyraźnych minach- uśmiechajmy się szeroko w każdej chwili, gdy na weselu zbliża się do nas kamerzysta. Efekt będzie naturalny i niewymuszony.
  • Bądźmy wyprostowani. Nawet najlepszy makijaż, czy fryzura w połączeniu z idealnym strojem- zepsuje efekt, jeśli zapomnimy by trzymać swobodną, ale prostą postawę. To bardzo ważne, oczywiste, a jednak często o tym zapominamy . I niestety dopiero kamerzysta na weselu potrafi to wychwycić.

Ile kosztuje profesjonalny kamerzysta na wesele?

Szukając kamerzysty na wesele, rzecz jasna kierujemy się nie tylko jego umiejętnościami, ale również kosztem nakręcenia filmu. Biorąc pod uwagę dzisiejsze możliwości związane z nowoczesnymi technologiami, to już nie jest film na VHS, dlatego też koszty się zmieniły, bowiem możemy z takim filmem zrobić mnóstwo rzeczy w drodze obróbki i montażu. Decydując się na udział kamerzysty, możemy ująć ten wydatek w naszych planach wcześniej, albo skorzystać z ofert last minute- gdy pojawiają się wolne terminy w ostatniej chwili na kilka tygodni przed wydarzeniem. Wówczas nie musimy się przejmować się dodatkowym kosztem, gdyż ciekawe i proste rozwiązanie przygotował na tę okoliczność serwis eportfel24.pl, który może zaoferować pożyczkę dla młodych, która idealnie sprawdzi się w takich wydatkach. W dodatku można z niej skorzystać wypełniając prosty formularz tutaj, bez wychodzenia z domu, całkowicie online. To dodatkowo oszczędza nasz czas i stres, który trzeba by było poświęcić na oczekiwanie w banku.

Dron podczas filmowania pary młodej

Co oferują kamerzyści poza filmem z wesela?

Mając wybranego kamerzystę na wesele, ustalmy wcześniej, co możemy wybrać dodatkowo poza filmem, który zostanie nakręcony na przyjęciu. Część firm, zajmujących się profesjonalnym filmowaniem, dodatkowo oferuję oprawę filmową na ślubie- w całości, lub tylko podczas sakramentu przysięgi. Oprócz tego, możemy liczyć na filmowanie z drona, które w ostatnim czasie stało się bardzo popularne- możemy pokazać okolicę domu Państwa Młodych lub samego kościoła, w którym odbędzie się ślub. Jest to zarówno miłe dla oka, jak i oryginalne, bo ożywia cały film. Poza tym, jeśli umówimy się z filmowcem, nakręci on krótkie wizytówki i życzenia gości, podczas przyjęcia- składane indywidualnie, gdzieś poza salą taneczną.

Film do profesjonalisty, czy od znajomego?

Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć indywidualnie każda para, która przygotowuje się do ślubu i wesela. Oczywiście zdarza się czasami, że wśród naszych przyjaciół, czy znajomych mamy kogoś kto potrafi kręcić dobre filmy i jeszcze posiada do tego dobry sprzęt. Ale trzeba mieć dużo szczęścia, by na takie osoby trafić. W zdecydowanej większości, bezpieczniej jest powierzyć obserwację okiem kamery profesjonaliście, który wie co i jak nakręcić, by było wspomnieniem na długie lata.