Ile kosztuje bilet na stand up?

neon stand up

Mamy dziś wokół siebie dostęp do wielu wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Od nas zależy, co wybierzemy i jakie środki na to przeznaczymy. Jedną z popularniejszych form spędzania czasu, stał się od jakiegoś czasu stand up. Czym jest i ile kosztują bilety by móc go obejrzeć? Przeczytajmy w poniższym artykule.

Co to jest stand up?

W Polsce ten rodzaj rozrywki, bo tak można nazwać właśnie stand up, doskonale się rozwija, choć zaledwie od kilku lat. Ta forma próbuje przekazać w zabawny, czasem szokujący sposób wszystko to, czego nie możemy zobaczyć w mediach, czy tradycyjnej formie satyrycznej, jaką jest kabaret. Stand up  jest formą monologu, który artysta improwizuje na dany temat przed publicznością. Zwykle są to bieżące wydarzenia w kraju, czy na świecie lub odniesienia do konkretnych osób i ich zachowań. Na warsztat są wciągane również problemy społeczne czy drażliwe kwestie międzyludzkie. Warto choć raz wybrać się na taki wieczór ze stand up’em by poczuć atmosferę, jaka się wytwarza pomiędzy twórcą a jego publicznością. Ponieważ stand up nie zna tematów tabu, poruszane są wszystkie tematy, często w sposób kontrowersyjny i bezpośredni. Jednakże to jest jego zaleta. Niektórzy mówią, że stand up wyraża wszystko, czego nigdy byśmy sami nie wypowiedzieli. A stand up’erzy, czyli ich twórcy często odnoszą się w swoich prezentacjach do własnych, osobistych przeżyć i refleksji. Charakterystyczną cechą tej formy wyrazu jest fakt, że artysta często wciąga publiczność w swoje rozważania i jest to całkowicie improwizowane.

Gdzie można pójść na stand up?

Ponieważ stand up przywędrował do Polski aż z Ameryki, gdzie uprawiały go takie sławne nazwiska jak Woody Allen czy George Carlin, to należy się domyślić, że każdy z nas może być stand up’erem, ale nie każdy będzie gwiazdą. W Polsce niewątpliwym królem stand up’u stał się Abelard Giza- znany ze swojego ostrego języka i niezwykłego poczucia humoru, które stanowią mieszankę stylu nie do podrobienia. Aby taką gwiazdę zobaczyć, można wybrać się na spotkanie w ramach tzw. trasy stand up’u danego artysty do miejsca, w którym występy są organizowane. A są to zwykle teatry, ośrodki kultury czy duże obiekty sportowe. Wszystko zależy od formatu, w jakim jest podawane takie wydarzenie. Artyści mogą występować samodzielnie, promując własne trasy. Ale są także łączone wydarzenia, podobnie jak w przypadku np. nocy kabaretowej itp. Należy jednak pamiętać, że mimo młodej historii stand up’u w Polsce, jest to niezwykle lubiana forma spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi i dlatego o bilety warto starać się jak najszybciej.

komik podczas występu stand up

Kto chodzi na wydarzenie, jakim jest stand up?

Z każdym rokiem przybywa miłośników formy, jaką jest stand up. Widać to po błyskawicznej sprzedaży biletów, które rozchodzą się często na wiele miesięcy przed wydarzeniem. To pozwala na stwierdzenie, że na takim występie świetnie odnajdują się:

  1. Miłośnicy dobrego humoru
  2. Obdarowani przez przyjaciół
  3. Zachęceni do wspólnego wyjścia pracownicy w firmie

Ponadto warto pamiętać, że jeśli kogoś dobrze znamy, to możemy kupić bilety dużo wcześniej wiedząc, że możemy sprezentować taką formę spędzenia wspólnego czasu. Ci, którzy raz byli         na występie, często potrafią jeździć po całej Polsce za swoimi idolami. Pojawia się nawet    tendencja do generowania wspólnych wyjazdów przez ludzi zupełnie sobie obcych, ale połączonych miłością do dobrej rozrywki.

Jakie są koszty biletów na stand up?

Jeśli planujemy wyjazd na stand up gdzieś w Polskę, to poza kosztem biletów, musimy liczyć   się z pozostałymi, które się pojawią- transport, ewentualny nocleg ( występ zwykle odbywa się wieczorem). A kiedy wybieramy się w kilka osób, to niestety koszty rozrywki mogą przewyższyć    nasz       budżet. Żeby się tym nie martwić, wystarczy skorzystać z pożyczki poza bankowej, do      której   dostęp otrzymamy, wypełniając ten formularz pożyczkowy na serwisie eportfel24.pl,    czyli tam gdzie szybko i bezpiecznie. Mając do wyboru kilka różnych rozwiązań, przeanalizujemy warunki i wybierzemy takie finansowanie, które jest dla nas najbardziej atrakcyjne. A później    zostaje tylko pakowanie dobrego humoru i w drogę na stand up. Nie czekajmy z poszukiwaniem wsparcia finansowego do końca, bo o ile środki otrzymamy błyskawicznie, to niestety może zabraknąć biletów na występ.

roześmiana widownia podczas standupu

Co należy wziąć pod uwagę poszukując biletów na stand up?

Kiedy zaczynamy szukać biletów na stand up, zastanówmy się z z kim chcemy się wybrać. Zawsze miło dzieli się wspólne zainteresowania, pod warunkiem, że są one wspólne. Ponadto, jeśli chcemy komuś podarować bilety na występ w formie prezentu, pamiętajmy, że należy wziąć pod uwagę, czy ta osoba będzie miała towarzystwo. Jeśli nie, powinniśmy zarezerwować swój czas, aby obdarowany mógł skorzystać z prezentu. I najważniejsze, nie czekajmy z zakupem wejściówek do dnia, w którym odbywa się występ. To bardzo lubiana forma rozrywki i  na znane stand up’y bilety wyprzedają się ekspresowo.