Ile kosztuje bilet na koncert?

muzyk gra na gitarze podczas koncertu na żywo

Dziś możemy korzystać z twórczości największych gwiazd muzyki- umożliwiają to widowiskowe koncerty, na które światowi twórcy przyjeżdżają również do Polski. Żeby zdobyć bilety na koncert, często trzeba się spieszyć. Jednakże zwykle nie jest to tania rozrywka, dlatego wtedy przydaje się dodatkowe wsparcie finansowe. Jakie? Opowiemy niżej.

Dlaczego warto chodzić na koncerty?

Wszystkich tych, którzy są miłośnikami muzyki, zwłaszcza koneserzy konkretnego gatunku czy artysty, nie trzeba przekonywać, że na koncerty warto i nawet trzeba chodzić. Jest to niesamowite spotkanie z emocjami, kulturą- zupełnie inne przeżycie niż muzyka konsumowana z płyty czy w radio. To właśnie koncert pozwala na nienazwany kontakt emocjonalny, bliższy z twórcą, czyli jej wyrazicielem. Bilet na koncert może być doskonałym pomysłem na prezent, w przypadku gdy dokładnie znamy gusta obdarowanego. Wspólne wyjścia na takie wydarzenie mogą być świetnym pretekstem nie tylko do posłuchania ulubionej muzyki, ale także do spędzenia czasu. A jeśli jest większe grono znajomych czy przyjaciół, które może się wybrać wspólnie na koncert, to atmosfera, jaka pojawia się między ludźmi jest nie do opisania. Ponadto jest co wspominać, gdy mamy z kim dzielić te przeżycia. W czasach, w których mamy tak łatwy dostęp do technologii, zakup biletów to tylko chwila- można tego dokonać online. Dlatego wierni fani swoich idoli wiedzą, że doskonałe bilety rozchodzą się właśnie online, w mgnieniu oka.

efekty świetlne podczas koncertu

Kto dziś chodzi na koncerty?

Koncerty stały się dziś częścią naszego życia. Są świetną okazją by wspólnie wyjść z domu. Stanowią doskonały prezent zarówno dla przyjaciół, których dobrze znamy, ale także dla rodziców czy rodzeństwa- wiedząc, kogo lubią słuchać.  Wiele osób, konkretną muzykę i artystę kojarzy ze swoją osobistą relacją. Tym bardziej, idealnym pomysłem na uczczenie rocznicy czy jubileuszy jest podarowanie biletów na koncert ukochanego zespołu czy twórcy.  Rynek twórców, którzy śpiewają i grają dla bardzo młodego pokolenia również jest ogromny. Dlatego pożyteczną ideą by zaktywizować do wyjścia z domu młodzież jest wspólne spędzenie czasu na koncercie ulubionego zespołu. Pozwala to wyrwać ich na chwilę ze świata nowoczesnych technologii, które pochłaniają większość czasu młodych ludzi. Jest taka różnorodność i dostęp do tego typu wydarzeń, że nawet jeśli koncert jest sporym wydatkiem, warto skorzystać z dodatkowego finansowania by móc cieszyć się czasem  z kulturą w najlepszym wydaniu.

Jakie są koszty biletów koncertowych?

Najlepsze koncerty, zwłaszcza gwiazd zagranicznych, rozchodzą się bardzo szybko, ale wiążą się też z większymi kosztami.  Nie zawsze mamy wystarczające środki by od razu kupić wymarzony bilet na koncert. Aby zdążyć z zakupem, zanim bilety pojawiają się w sprzedaży, powinniśmy przygotować dodatkowe finansowanie, które pozwoli nam zrealizować cel. Jednym z produktów, który może nam w tym pomóc jest pożyczka ratalna, którą znajdziemy na prostym i intuicyjnym serwisie eportfel24.pl, wypełniając szybki formularz pożyczkowy. Wszystko możemy zrobić zdalnie, online tzn. bez wychodzenia z domu, przy użyciu smartfona lub tabletu z dostępem do internetu.

widownia bije brawo na koncercie

Gdzie najlepiej kupić bilet?

Poszukując najlepszych i najtańszych źródeł dystrybucji biletów na koncert, najlepsze rekomendacje znajdziemy oczywiście w internecie. Jednakże miejsc, w których zakup biletu będzie pewny i bezpieczny jest więcej. A wśród nich między innymi:

  1. Sprawdzone platformy internetowe, które sprzedają bilety elektroniczne.
  2. Partnerzy, którzy pośredniczą w sprzedaży w punktach stacjonarnych np. popularne sieci księgarni.
  3. Punkty sprzedaży, które znajdują się w miejscu, gdzie odbywa się dany koncert.
  4. Serwis internetowy artysty/zespołu ( zwłaszcza w przypadku artystów zagranicznych), który ma wystąpić na koncercie w danym miejscu- e-sklep podłączony do witryny.

Nie polecamy zaopatrywać się w miejscach, które budzą wątpliwość co do prawdziwości sprzedawanych materiałów. Niepopularne strony internetowe, na których nie widać certyfikatu bezpieczeństwa. Ale także złym pomysłem jest próba nabycia biletów przed koncertem od tzw. koników. Nigdy nie mamy pewności, czy są to aby oryginalne wejściówki na koncert. Uważajmy i bądźmy czujni.

Czy warto jeździć na zagraniczne koncerty?

Odpowiedź jest oczywista. Jeśli planujemy zakup biletów na koncert w innym kraju, pamiętajmy by wcześniej również pomyśleć o odpowiednim transporcie( często możemy tanio i wygodnie dolecieć niż jechać autem) oraz o zakwaterowaniu. Zwróćmy uwagę, że jadąc na koncert wielkiej gwiazdy, trzeba liczyć się z faktem obłożonych hoteli i tym samym wyższych cen za dobę. Jeśli zadbamy o to tak wcześnie jak o bilet, mamy szansę na pełen komfort naszej kulturalnej wyprawy. A przy odrobinie szczęścia, możemy wyjazd na koncert połączyć z szybkim zwiedzaniem okolicy, w której się znajdziemy.