Ile kosztuje bilet lotniczy?

Podróż samolotem to oszczędność czasu

Świat się kurczy jak widzimy, gdzie i w jak krótkim czasie możemy się przemieszczać dzięki wygodnym połączeniom lotniczym. Istnieje niewiele zakątków na globie, do których nie da się dotrzeć samolotem. Wystarczy wybrać kierunek i w drogę. A ile kosztuje bilet lotniczy i gdzie szukać  połączeń? Odpowiemy w artykule.

Dlaczego warto latać samolotem?

W dzisiejszym świecie ogranicza nas tylko wyobraźnia i budżet, jakim dysponujemy. Warto odwiedzać nowe zakątki, odkrywać świat, który jest piękny i ciekawy w każdej części. Na szczęście, dzisiejsze podróże nie trwają w nieskończoność i nawet do najbardziej odległych miejsc wystarczy bilet lotniczy i chwila cierpliwości, by po kilku lub kilkunastu godzinach być w nowym, ciekawym otoczeniu. Podróże samolotem nie tylko oszczędzają cenny czas, jaki byśmy musieli poświęcić, aby przemieścić się innym środkiem transportu do celu, ale również pozwalają podziwiać świat z zupełnie innej, wysokiej perspektywy. Szybkie przemieszczanie wiąże się również z zapasem czasu na korzystanie z pobytu na miejscu. Dotyczy to nie tylko wyjazdów turystycznych, ale również biznesowych. Poza tym czas spędzony w samolocie pozwala nam wypocząć fizycznie i psychicznie i przygotować się na nowe wyzwania, które czekają nas po wylądowaniu.

Paszport i bilet lotniczy

Na co zwracać uwagę przy wyborze linii lotniczych?

Szukając kierunku, w którym chcemy polecieć, powinniśmy zwrócić uwagę na  kilka aspektów, którymi powinny się wyróżniać linie lotnicze dbające o jakość lotu i obsługi pasażerów. Jeśli brakuje jednego, to nie stanowi problemu, ale gdy brakuje kilku lub nie występuje żaden, zastanówmy się, czy warto tam kupować bilet lotniczy na naszą podróż. A zatem, czego powinniśmy oczekiwać:

  • wysokiej jakości obsługi pasażerskiej
  • wygodnych foteli i akcesoriów podróżnych
  • dostępu do bezpłatnych napojów
  • możliwości zakupienia posiłku
  • dostępu do rozrywki tzn. monitory z filmami, indywidualne odtwarzacze muzyki lub gier
  • informacja o lokalizacji podczas lotu
  • coraz częściej- strefa dla rodziców podróżujących z małymi dziećmi

Jakie są koszty biletów lotniczych?

Jest to pytanie, na które odpowiedź nie będzie jednoznaczna. W zależności od tego,  czego oczekujemy od lotu, bilet lotniczy może być przepustką do przyjemnego spędzenia czasu podróży lub ekonomicznego przemieszczenia się w wybrane miejsce. Poszukując biletów na serwisach internetowych, oferujących tanie połączenia lotnicze, znajdziemy bilety już od kilkunastu złotych. Ale stoi za tym zwykle brak bagażu, ograniczone miejsce w samolocie oraz brak jakiegokolwiek serwisu cateringowego. Jeśli zaś oczekujemy normalnych warunków i dodatkowych korzyści wynikających z wyboru przewoźnika o solidnej renomie na rynku, musimy się liczyć z większymi kosztami. Jeśli ceny biletów będą przekraczały budżet, który zaplanowaliśmy na podróż, to możemy wybrać wygodne i bezpieczne rozwiązanie jakim jest pożyczka na dowód. Jest to idealny produkt finansowy, który pomoże nam zrealizować zakup biletów lotniczych. A najszybciej i najwygodniej, bo całkowicie online, możemy skorzystać z tego rozwiązania, wypełniając ten intuicyjny formularz na serwisie ePortfel24.pl, gdzie otrzymamy dostęp do różnych ofert, by wybrać najbardziej optymalną dla nas.

Kobieta z bagażem na lotnisku

Gdzie szukać najlepszych połączeń?

Rozpoczynając poszukiwania biletów lotniczych, powinniśmy przede wszystkim znać kierunek, w którym chcemy się udać. To najważniejszy aspekt, który pomoże nam zawęzić wyszukiwanie połączeń i ich konfigurację ( nie wszędzie będziemy mogli dolecieć bezpośrednio). Mają te informacje, możemy rozpocząć poszukiwania od popularnych wyszukiwarek lotów, które zrzeszają wszystkich przewoźników w jednym miejscu. Inną metodą jest wybranie odpowiedniego przewoźnika i wyszukiwanie lotów bezpośrednio na jego stronie. Możemy również skorzystać z dostępnych infolinii, na których przez cały proces rezerwacji i zakupu biletów przeprowadzi nas profesjonalny konsultant.  A w przypadku, gdy jesteśmy zupełnie nieufni, możemy udać się także do stacjonarnych punktów sprzedaży, dostępnych na lotniskach lub w wielu biurach podróży, które pośredniczą również w sprzedaży samych biletów lotniczych.

Jakie atrakcje czekają nas podczas lotu?

Lot sam w sobie, dla niektórych potrafi być stresujący, co może powodować nawet objawy somatyczne. Dlatego wiele linii, w cenę biletu lotniczego wlicza serwis napojów, ale nie tylko kawy czy herbaty, aby uprzyjemnić i rozluźnić niektórych pasażerów podczas podróży. Nieodłącznym elementem takich podróży jest także dostęp do różnych multimediów, które mają sprawić, że miło spędzimy czas oraz oczywiście możliwość podziwiania tego, co mijamy za oknem. Przy doskonałej pogodzie i obniżaniu poziomu lotu, możemy podziwiać wszystko, co widoczne dla oka tylko z wysokości. Wrażenia są niezapomniane i warte swoich kosztów.