Ile kosztują wakacje we Włoszech?

matka z córką na wakacjach we Włoszech

Wybierając półwysep Apeniński na wakacje, nie sposób nie odnieść wrażenia, że on w całości jest godny odwiedzenia. Pamiętajcie by zaplanować wcześniej czas oraz budżet. Zatem, którą jego część wybrać na pierwszą wyprawę oraz ile kosztują wakacje we Włoszech, to wszystko zgłębiamy w poniższym artykule.

Którą część Włoch wybrać na pierwsze włoskie wakacje

Planując pierwszy wyjazd do Włoch, skupcie się na tym, co chcecie robić. Północ i środkowe Włochy dostarczą Wam nieskończenie wiele atrakcji podczas zwiedzania zabytków zarówno sakralnych, jak i obiektów muzealnych czy galerii. Wśród nich godnymi polecenia będą atrakcje czekające na turystów w Mediolanie, Florencji, Bolonii czy Rzymie. Natomiast południe zaprasza do siebie, oferując najlepsze słońce i nieskończenie wiele plaż, położonych w pięknych kurortach większych i mniejszych, a wśród nich Palermo, czy Cinque Terre, Neapol, czy Bari.

Podejmując decyzję o wyjeździe zastanówcie się, czy będziecie lecieć samolotem, czy wolicie potraktować już samą drogę, jako cel i udacie się tam autokarem lub samochodem.

Co zabrać ze sobą w podróż do Włoch

Wyjeżdżając do Włoch w porze letniej nie musimy się nastawiać na ogromny bagaż, chyba że planujemy przywieźć stos souvenirów. Italia jest dość drogim krajem, jeśli chodzi zarówno o zwiedzanie, jak i dostęp do bazy noclegowej i gastronomicznej. Powinniśmy się na to nastawić i przygotować odpowiedni budżet, bo będąc świadomymi ile kosztują wakacje we Włoszech, łatwiej nam będzie wydawać każde euro. Zaś wybierając się po sezonie letnim, możemy być mile zaskoczeni cenami, natomiast pogoda również nie rozpieszcza, dlatego trzeba być przygotowanym na zmienność temperatur oraz nagłe obfite ulewy.

Jeśli jesteście przygotowani na prawdziwą przygodę, koniecznie zabierzcie aparat z zapasem kart pamięci i wygodne buty, bo wszędzie gdzie się pojawicie trzeba będzie dojść. A najciekawsze miejsca są trudnodostępne dla aut. Jeśli nie jesteście zwolennikami długich spacerów, możecie z powodzeniem poruszać się po konkretnym miejscu Vespą lub rowerem, które wypożyczycie w każdym mieście.

Ile kosztują wakacje we Włoszech?

Zastanówcie się zanim podejmiecie decyzję. Jeśli wybierzecie się na zorganizowany wyjazd z biurem podróży, to koszty za tydzień pobytu z przelotem lub przejazdem wahają się w granicach 4000-4500/ osobę. A jeżeli też planujecie pojechać na własną rękę, koszt może spaść nawet o 30-40%. Czasami również warto polować na promocje lotnicze, wówczas najłatwiej wybrać się z grupą przyjaciół, albo z rodziną. A jeśli nie będziecie mieć akurat gotówki, najszybciej i najwygodniej sfinansujecie wyjazd korzystając z pożyczki na wakacje, która jest dostępna w serwisie ePortfel24.pl, całkowicie online o każdej porze, bez wychodzenia z domu. Wszystkie formalności dopełnicie kilkoma kliknięciami poprzez ten prosty formularz i dzięki finansowaniu, błyskawicznie będziecie w stanie zarezerwować grupowy lot lub promocyjny wyjazd.

Zaplanuj wyjazd samodzielnie- będzie ciekawiej.

Dla wszystkich, którzy znają uczucie wolności, organizując wyjazdy na własną rękę, polecamy wyprawę do Włoch. Jest to kolebka niezgłębionych zabytków i zakątków, której nie zwiedzicie z żadnym przewodnikiem grupy zorganizowanej. Trudnodostępne, wysoko położone wzgórza nad Monte Cassino, na które z przyjemnością można wejść, czy przepiękny Rzym, po którym można spacerować przez minimum trzy dni. Jeśli nie ogranicza Was czas, warto pojechać samochodem, by w każdej chwili móc się zatrzymać w miejscu, które zainteresuje.

A tych, którzy dotąd jeździli wyłącznie z biurami podróży, zachęcamy do odkrycia zupełnie innego wymiaru zwiedzania, które jest niczym nieskrępowane.

Wystarczy pierwszy z brzegu przewodnik z księgarni i mapa, garść ważnych informacji o tym, jak poruszać się po kraju i można przeżyć niezapomniane wakacje, których wymiar będzie zdecydowanie przyjemniejszy.

Co przywieźć z Włoch i jakie są ceny?

Jeżeli skorzystaliście z pożyczki na wakacje, to powinniście zrobić dodatkowe miejsce w walizce. Przyda się ono między innymi na doskonałe wino, jakie kupicie wszędzie, ale niezmiernie bogaty w aromat szczep odkryjecie w Verdicchio- dostaniecie je w całych środkowych Włoszech.

Pamiętajcie, że kraj stoi cudowną oliwą i serami, bez których nie byłoby Włoskiej kuchni. Jeżeli chodzi o souveniry typowe dla włoskiego klimatu, pamiętajcie o:

  • zestawach przypraw, prawdziwie suszonych, nieprzetworzonych
  • galanterii skórzanej w każdej postaci.
  • wspomniane wino
  • włoska moda również nie może zostać pominięta.

Jeśli pojedziecie po sezonie letnim, natkniecie się na mnóstwo wyprzedaży prawdziwie włoskich marek takich jak Versace czy Dolce & Gabbana. Miłośnicy najnowszych trendów powinni uzbroić się w spore środki pieniężne i czas na przymiarki.

Pamiętajcie by wcześniej wymienić walutę na obowiązujące w Italii euro.