Ile kosztują wakacje w Tunezji?

Kawiarnia przy plaży w Tunezji

Planując wyjazd na wakacje w Tunezji, powinniśmy wziąć pod uwagę, że zderzymy się z zupełnie inną kulturą i obyczajowością. Ale będziemy mogli odwiedzić miejsca, o których marzyliśmy albo wyczytaliśmy w książkach. Nie możemy zapomnieć o tym, by zaplanować również budżet niezbędny na wyjazd w tym kierunku, a jak duży? O tym w poniższym materiale.

Czy warto jechać na wakacje do Tunezji?

Pora letnia jest idealna by wybrać się na wakacje do Tunezji. Doświadczenie zupełnie innej mentalności, kultury, kuchni, architektury, czy po prostu piękna krajobrazów, to coś, czego należy się spodziewać po wyjeździe w te okolice. Nie sposób ominąć tętniącej życiem  stolicy- Tunis, która ma do zaoferowania połączenie tradycji z nowoczesnością. Stare miasto jest wpisane na listę UNESCO, a miasto spowija potęga słynnego meczetu Oliwnego. Poza tym mamy szansę potargować się na jednym z wielu bazarów, obecnych w każdym mieście. Na uwagę zasługuje znany i prawie nietknięty znakiem czasu amfiteatr w El Jem.  Jeśli udamy się do środkowej Tunezji, mamy możliwość zobaczyć przepiękną oazę na środku pustyni- Tozeur. Robi kolosalne wrażenie, mimo trudności w dotarciu ze względu na gorący klimat Sahary. Ale Tunezja to przecież nie tylko pustynia i góry. Nadmorskie kurorty kuszą plażami i cudowną wodą, do której każdy ciągnie.

Ruiny amfiteatru w Tunezji

Jak przygotować się do wakacji w Tunezji?

Pamiętajmy, że to zupełnie obca przestrzeń. Pogoda na pustyni czy nad morzem potrafi płatać figle, dlatego, aby dobrze przygotować się na wakacje w Tunezji, warto wcześniej zasięgnąć języka chociażby od znajomych, którzy już tam byli.  Rzetelne spakowanie walizki, wybierając się w tym kierunku, to  nie tylko ubrania. Jeśli wiemy, że czekają nas np. wyprawy na pustynie, warto mieć czapkę, kapelusz i chustę oraz okulary, które uchronią nas przed wiatrem i piaskiem, wdzierającym się wszędzie. Podobnie z butami, które powinny być solidne, gdyż słońce bywa bezlitosne, również w górach, jeśli chcemy je zobaczyć. Z pewnością nie możemy zapomnieć o zabraniu leków, tych podstawowych i przyjmowanych przewlekle. Tunezja nie znajduje się w strefie UE, dlatego dostęp do lekarza jest możliwy, oczywiście, ale nie będzie to tak proste jak w strefie Europy np. przy użyciu karty EKUZ. Zwłaszcza, jeśli jedziemy na własną rękę. Pamiętajmy również o niezbędnych dokumentach tj. paszport i obowiązującą walutę, którą są dinary.

Gdzie szukać najlepszych ofert na wyjazd do Tunezji?

Poszukując ofert na wakacje w Tunezji,  warto po pierwsze zapytać tych, którzy już tam byli, jakie są ich wrażenia. Mało kto wyjeżdża w te okolice na własną rękę więc podpowiedź, które biuro podróży organizuje najciekawsze wyprawy, będzie bardzo cenna. Najlepiej sprawdzić oferty kilku biur, porównać atrakcje, ceny, poziom hoteli i dopiero podjąć decyzję. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie opinii o atrakcjach, rozrywkach czy sportach dostępnych w Tunezji w internecie. Pozwoli nam to oszacować wydatki i sprawdzić, czy pozwala nam na to budżet.

Ręcznie robione talerze z Tunezji

Jaki jest koszt wakacji w Tunezji?

Wybierając się na wakacje do Tunezji, powinniśmy liczyć się z kosztami adekwatnymi do wybranej przez nas oferty. Jeśli okaże się, że cena wyjazdu przewyższa nasze możliwości, nie rezygnujmy z wymarzonego wyjazdu. Po prostu sięgnijmy po odpowiednie rozwiązanie. Można bowiem skorzystać z bezpiecznego i szybkiego produktu, jakim jest pożyczka na wakacje, która umożliwi nam nie tylko zrealizowanie celu jakim są wakacje, ale poza tym pozwoli spróbować wielu atrakcji, które nam się spodobają na miejscu. Po taki produkt najlepiej sięgnąć, uzupełniając w kilku prostych krokach ten formularz pożyczkowy na serwisie ePortfel24.pl, by wygodnie i całkowicie online, bez wychodzenia z domu otrzymać potrzebne środki na rachunek bankowy.

O czym nie można zapomnieć, będąc na wakacjach w Tunezji?

Gdy wylądujemy w Tunezji i przejedziemy do docelowego miejsca pobytu, pamiętajmy by wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności, które tam zastaniemy. Tzn. jeśli hotel, w którym się zatrzymamy oczekuje przestrzegania konkretnych zasad- nie próbujmy ich omijać.  Albo jeśli na lokalnych bazarach w dobrym guście jest nieustanne targowanie się o produkty, którymi jesteśmy zainteresowani ze sprzedawcą, to nie zmieniajmy tych zwyczajów, bowiem możemy spotkać się z niechęcią lub nawet niezbyt miłą obsługą. A przecież czas wakacji w Tunezji ma być dla nas przyjemnością i możliwością przeżycia ciekawych, ale miłych przygód. Reasumując, dostosujmy się do otoczenia, w którym przyjdzie nam spędzać wakacje z najbliższymi. Ponadto pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które zawsze obowiązują:

  1. Bądźmy czujni i starajmy się nie wchodzić w konflikty z miejscowymi
  2. Uważajmy na dokumenty i  środki pieniężne, nie zostawiajmy ich w pokojach, samochodach i innych miejscach, w których przebywamy
  3. Szanujmy miejscowe zwyczaje i zasady