Czym opłaca się jeździć po mieście?

Żyjemy w czasach, kiedy miasta stają się coraz bardziej zatłoczone i jedyne, co nam się z nimi kojarzy to nieustające korki, w których stoimy przed i po pracy. Zatem, jak sobie poradzić w korkach, ile nas kosztuje i czy opłaca się jazda samochodem po mieście? Spróbujemy na to odpowiedzieć w artykule poniżej.

Jak wygląda dziś centrum miasta – co się zmieniło?

Jeszcze kilka lat temu, w większych miastach dało się w ciągu dnia przejechać bez problemu. Samochodem po mieście podróżowało się najbardziej komfortowo, zwłaszcza gdy ktoś pracował na jednym krańcu miasta, a mieszkał na drugim. Dziś jest to już spore wyzwanie, gdyż korki zaczynają się od wczesnego rana, a w ciągu dnia ich poziom nieznacznie się zmniejsza, by po południu powrócić do stanu z godzin porannych. Jest tak dlatego, że kupujemy coraz więcej aut, a dróg nie przybywa, dlatego robi się coraz tłoczniej. Każda minuta jest często na wagę złota, zwłaszcza przy powrotach, stąd stanie w korkach marnuje nie tylko nasz czas, ale i pieniądze, które spala auto podczas godzin szczytu, nie mówiąc już o zdrowiu- gdy wdychamy szkodliwe spaliny. Cierpi nie tylko środowisko. Powstają rankingi najbardziej zatłoczonych miast, a wśród nich przodują oczywiście już nie tylko duże aglomeracje takie jak Warszawa, Poznań, czy Łódź, ale również mniejsze miasta, czy nawet miasteczka. Taki znak czasów, na który właściwie nic nie można poradzić, chyba że zostanie ograniczony ruch.

Czym można się poruszać po mieście?

Niestety, pomimo korków i trudności w przedostawaniu się samochodem na drugi kraniec miasta, wciąż musimy chodzić do pracy i jakoś z niej wracać. Niektórzy przesiadają się na rowery. Ale nie każdy ma tyle determinacji, żeby np. w środku zimy jeździć rowerem. Poza tym, nie wszyscy posiadają własne rowery. W niektórych miastach jest już dostępny rower miejski, ale przecież nie wszędzie. Oczywiście można poruszać się komunikacją miejską, ale czy ona dociera zawsze na czas? Chyba nikt nie odważy się odpowiedzieć twierdząco na to pytanie. Pozostają też najnowsze środki transportu tj. hulajnogi czy segway’e. A jeśli ktoś chciałby żyć z poszanowaniem środowiska, to można pomyśleć o zakupie samochodu elektrycznego. Wszystko jest w zasięgu ręki.

Jakim pojazdem najbardziej opłaca się jeździć?

Jest to o tyle trudne do rozważenia, ponieważ każdy może podejść do tematu indywidualnie. Jeśli po drodze z i do pracy, mamy do podwiezienia dziecko do przedszkola, czy szkoły, to szybciej i sprawniej pójdzie nam to, poruszając się samochodem po mieście, niż gdybyśmy mieli jechać komunikacją. Podobnie ma się sprawa z zakupami, czy innymi obowiązkami po pracy, których wielu z nas nie brakuje. Oczywiście wtedy każdy z nas odpowie, że naturalnie, jest to opłacalne. Wielu nawet nie wyobraża sobie poruszania się po mieście bez auta. Można jedynie zdecydować o wyborze odpowiedniego, emitującego mniejszą ilość spalin, bądź wspomniany wcześniej samochód elektryczny. Jeżeli zaś nie mamy rodziny, która wymaga wsparcia w postaci transportu, albo mieszkamy na tyle blisko pracy, że auto będzie zbędne, to komunikacja lub rower świetnie się sprawdzą.

Gdzie szukać najlepszych ofert sprzętów do jazdy po mieście?

Mamy dziś bardzo bogaty rynek samochodów zarówno nowych jak i używanych. Każdy na pewno znajdzie cos dla siebie. Wszystko jest kwestią budżetu jakim dysponujemy. Podobnie rzecz się ma z rowerami czy elektrycznymi hulajnogami, które są świetnym rozwiązaniem by szybko ominąć korki. Jeśli mamy ograniczone możliwości finansowe, nic straconego, ponieważ możemy skorzystać z kredytu ratalnego, który w tym przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem. Najłatwiej będzie nam go dopasować do naszych możliwości, wykorzystując ten prosty formularz kredytowy, w którym w kilku prostych krokach, całkowicie online, będziemy mogli złożyć szybki wniosek, który po błyskawicznej weryfikacji uruchomi procedurę przyznania środków. A najważniejsze, że wszystko odbywa się online, zatem wszelkie formalności( minimalne) będziemy w stanie zorganizować z dowolnego miejsca, w którym mamy dostęp do internetu, nawet z telefonu.

Jak poruszać się po mieście – znajdź skróty.

Oczywistym jest, że najważniejsza jest dobra organizacja czasu, by sprawnie i bezpiecznie przebrnąć przez korki i dotrzeć do celu. Zwłaszcza przy porannych szczytach jest to istotne. Umiejętność znalezienia skrótów, by dynamiczniej poruszać się samochodem po mieście, jest jednym z rozwiązań, którego powinniśmy szukać. Z pewnością każdą drogę da się skrócić, jeśli nie w odległości, to chociaż czasowo ( to najcenniejsze). Znając dobrze topografię swojego miasta, znalezienie alternatywnych dróg lub chociaż części trasy do pokonania, może znacznie poprawić nie tylko komfort jazdy, ale i szybkość dotarcia do celu. Pozostaje otworzyć mapę i spróbować zaplanować trasę od nowa.