Czy warto korzystać z dzbanka filtrującego wodę?

kobieta nalewa wodę z dzbanka filtrującego

Żyjąc świadomie, coraz większy nacisk kładziemy na ochronę środowiska i dbałość o nasze zdrowie. Pośród małych kroków, które możemy stawiać każdego dnia jest m.in. oczyszczanie wody przy użyciu dzbanka filtrującego wodę. Czy to naprawdę działa i co dzięki niemu zyskujemy? Przeczytajcie materiał poniżej.

Czy filtrowanie wody jest eko?

Dobre pytanie, bo właściwie co wspólnego może mieć dzbanek filtrujący wodę z ekologicznym trybem życia. Otóż na pierwszy rzut oka z pewnością nic, ale przyjrzyjmy się temu bliżej. Jeśli codziennie pijemy w domu czy też w pracy herbatę- gotujemy wodę. Jeśli zaś chcemy napić się wody, kupujemy zwykle butelkowaną. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku, musimy wziąć pod uwagę koszty, jakie wówczas ponosimy. Nie da się ukryć, że prąd kosztuje a bez niego nie zagotujemy wody, chyba, że na kuchenkach gazowych. Ale zużywanie gazu, to również koszt. W przypadku wody nieprzegotowanej, wciąż mało jest miejsc, w których możemy pić prosto z kranu- chyba, że mieszkamy wysoko w górach, wówczas ujęcie prosto ze źródła to prawie jak luksus w dzisiejszych czasach. Ale umówmy się, zazwyczaj nie mieszkamy w pobliżu górskiego strumienia z krystalicznie czystą wodą, dlatego kupujemy butelkowaną, której mamy na rynku obecnie mnogość w wyborze. A gdyby tak nie wydawać setek złotych (właściwie to trzeba by było dokładnie policzyć, jaki koszt ponosimy zwożąc do domu i pracy setki butelek wody rocznie), tylko pić kranówkę przefiltrowaną w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność dzbanku? Z pewnością powstrzymalibyśmy dużą część produkcji plastiku a oprócz tego mielibyśmy własną wodę w domu, bez butelek, czyli ekologicznie i oszczędnie.

kobieta pije przefiltrowaną wodę z kranu

Jakie są zalety dzbanków filtrujących wodę?

Oczywiście producenci wody źródlanej i mineralnej prześcigają się w chwytach marketingowych, by pokazywać swoją wodę jako najlepszą czy nawet modną, na czasie. Ale w czym przejawia się to dobro wody butelkowanej, gdy na opakowaniach wód, zwłaszcza smakowych, możemy odnaleźć w ich składzie wiele substancji groźnych dla naszego zdrowia. O ile łatwiej mieć własną wodę, korzystając z dzbanka filtrującego wodę, ponieważ:

  1. Możemy pić wodę prosto z kranu, przelewając ją jedynie przez dzbanek z filtrem
  2. Oszczędzamy prąd, gaz czy inne źródła energii, niezbędne do zagotowania wody by była zdatna do wypicia
  3. Możemy tworzyć samodzielnie ulubione wody smakowe, dodając owoce czy soki do przefiltrowanej wody
  4. Nie musimy dźwigać butelek wody do domu a tym samym dbamy o środowisko, ograniczając zużycie plastiku w naszym domu, w dodatku oszczędzając pieniądze.

Kto może i powinien korzystać z dzbanków filtrujących wodę?

Właściwie z dzbanka filtrującego wodę może korzystać każdy, kto lubi pić wodę z kranu czy wodę źródlaną. Jest doskonała zarówno dla dzieci jak i dorosłych, w tym alergików i osób, które mają ograniczoną tolerancję na napoje butelkowane. Dzięki formule, która znajduje się we wbudowanym filtrze, zapewniamy sobie bezpieczeństwo i możliwość nawadniania organizmu naturalnie i świadomie. Nie zawsze bowiem picie nadmiaru herbat czy ziół jest zdrowe a woda pozostaje neutralna dla organizmu, mając jedną ogromną zaletę, że nawadnia. Racjonalne picie czystej wody, przygotowanej w domowych warunkach do spożycia pozwala nam na niezależność np. w trakcie upałów czy podczas choroby. Picie wody jest zdrowe a nie musimy korzystać z butelkowanej, pomijając, że coraz droższej, to nie zawsze dobrej dla naszego organizmu.

zapasowe filtry do dzbanka

Gdzie kupić najlepszy dzbanek do filtrowania wody?

Kiedy podejmiemy decyzję, by świadomie pić wodę, używając dzbanka filtrującego wodę, to pierwszy krok mamy już za sobą. Kolejnym jest wybranie odpowiedniego modelu dzbanka, który powinien nam posłużyć na kilka lat. Nie zawsze będzie to najtańszy dzbanek, choć i takie są dostępne w wielu sklepach. Jednakże gdy chcemy nabyć niezawodny sprzęt, który będzie spełniał swoją funkcję dłużej, warto zainwestować więcej, korzystając nawet z dobrego i prostego finansowania, jakim jest szybka pożyczka bez zaświadczeń. Aby z takiego produktu skorzystać szybko i bez zbędnych formalności, wystarczy wejść na sprawdzony i bezpieczny serwis pożyczkowy i wypełnić ten prosty formularz a po chwili otrzymamy dostęp do wielu różnych produktów, z którego wybierzemy najlepszy.

Ile kosztują dzbanki filtrujące wodę?

Dobry sprzęt, to dobra marka, która cieszy się doskonałą opinią zadowolonych klientów. I takich marek należy szukać. Również wśród dzbanków filtrujących wodę, znajdziemy modele tanie, dostępne w każdym markecie z działem AGD, gdzie koszty zakupu wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Natomiast, jeśli świadomie podchodzimy do tematu, wiedząc, że sprzęt ma nam posłużyć wiele lat i możemy kupić raz a dobrze, to szukajmy sprzętów droższych ze znanych półek produktowych, to naprawdę się opłaci.