Tania pożyczka – czy w praktyce rzeczywiście jest tania?

Z dodatkowego finansowania z pewnością każdy z nas kiedyś skorzystał. Ale czy zastanawialiśmy się wcześniej, czy dobrze przeanalizowaliśmy dostępne oferty by mieć pewność, że wybraliśmy możliwie najtańsze rozwiązanie? Jeśli nie, podpowiemy gdzie szukać tanich pożyczek oraz jakie warunki spełnić, by je otrzymać.

Dla kogo są pożyczki? Kto może na nie liczyć?

W chwili obecnej na polskim rynku produktów finansowych funkcjonuje wiele rozwiązań, które są tak skonstruowane by mogły zostać dopasowane do odpowiednich celów, jakie chcą zrealizować klienci. Decydując się na przykład na tanią pożyczkę, możemy dostrzec wiele jej zalet ( o tym później). Ale najważniejsze, że mogą je otrzymać te osoby, które potrzebują wsparcia finansowego a nie koniecznie mają czas by starać się np. o kredyt konsumpcyjny. Należy zaznaczyć, że każdy, kto szybko potrzebuje dodatkowych środków i chce je dostać relatywnie szybko, powinien pochylić się nad ofertami pożyczek. Ich dostępność jest dużo łatwiejsza a i warunki skorzystania są nieporównywalnie przystępniejsze aniżeli przy bardziej zaawansowanych produktach finansowych.

Jak wygląda struktura taniej pożyczki?

Elementy, które składają się na strukturę taniej pożyczki są elementarne. Wszystko, na co umówimy się z pożyczkodawcą, powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w umowie pożyczki. Poniżej przypominamy najważniejsze z nich:

  1. Strony umowy- pożyczkobiorca i pożyczkodawca
  2. Charakter pożyczki
  3. Czas trwania zobowiązania
  4. Koszty, jakie musimy ponieść zaciągając zobowiązanie
  5. Warunki zwrotu środków
  6. Warunki odstąpienia lub wypowiedzenia umowy
  7. Skutki nieterminowej spłaty zobowiązania
  8. Podpisy stron umowy

Może się wydawać, że tych elementów jest sporo, ale mając wgląd do umowy pożyczki, wszystko staje się jasne i przejrzyste. Warto jednak wcześniej ustalić wszystkie warunki umowy, zanim zdecydujemy się ją podpisać.

Gdzie szukać bezpiecznych i tanich pożyczek?

Poszukiwania pożyczek wcale nie muszą być czasochłonne. Wystarczy w pierwszej

kolejności zrobić rozeznanie wśród przyjaciół i rodziny, jeśli korzystali z takich produktów finansowych. Ich podpowiedzi w tym zakresie mogą być naprawdę cenne. Ponadto, warto spojrzeć na opinie o produktach ( mnóstwo znajdziemy w internecie), które oferują różne firmy i instytucje poza bankowe. Sami klienci, którzy skorzystali z ich oferty, podpowiadają, na jakie warto się skusić z uwagi na doskonałe warunki spłaty lub niewielkie koszty zobowiązania. Wśród takich źródeł tanich pożyczek są coraz bardziej popularne, bo wygodne i bezpieczne- serwisy pożyczkowe. Z uwagi na brak obsługi jak w standardowej placówce bankowej, można wnioskować o dodatkowe środki finansowe bez wychodzenia z domu. Stoją za tym nowoczesne technologie, które pozwalają w 100% online, przy użyciu smartfona lub tabletu uzyskać dostęp do atrakcyjnych ofert pożyczkowych. Ma to również odzwierciedlenie w kosztach udzielonej pożyczki, rzecz jasna są one dużo niższe.

Ile kosztuje zobowiązanie w postaci pożyczki?

Musimy mieć świadomość, że wszystko, co pożyczamy, również tania pożyczka- jednak coś kosztuje. Zwykle jest to oprocentowanie oraz koszty związane z udzieleniem lub odstąpieniem od umowy. Pamiętajmy, że zanim podejmiemy zobowiązanie, należy dokładnie prześledzić wszystkie dostępne na rynku oferty produktów finansowych. Może się bowiem okazać, że różnice w kosztach, jakie będziemy musieli zapłacić są znaczne. Najlepiej wybrać sprawdzonego i bezpiecznego pożyczkodawcę, który cieszy się zaufaniem klientów. A takie zaufanie buduje nie tylko atrakcyjne oprocentowanie, ale również bezpieczeństwo i wygodna w dostępie do tych produktów. Miejmy świadomość, że dziś mamy więcej potrzeb niż kilkanaście lat temu. Żyjemy w dobie konsumpcjonizmu i właściwie codziennie, jesteśmy poddawani testom na wytrzymałość przed kolejnymi promocjami i rabatami. Jeśli mamy jakiś cel do zrealizowania, czy potrzebę do zaspokojenia przy pomocy dodatkowych środków, to pożyczajmy tylko tyle, ile naprawdę potrzebujemy. Unikajmy nadmiernych zadłużeń, by nie wpaść w spiralę zadłużenia, spowodowaną brakiem rozsądku przy kolejnych wydatkach.

Jakie są atuty pożyczek?

Powiedzieliśmy już wiele o tanich pożyczkach, jednakże warto podsumować ich wszystkie zalety, aby mieć świadomość, co takiego przemawia za tak dużą popularnością tego produktu finansowego. Otóż, głównym atutem jest prosta formuła, przejrzyste warunki, mniejsze koszty udzielenia pożyczki i okrojone wymogi formalne. Nie musimy kompletować aż tylu dokumentów jak przy produktach kredytowych. Czas, jaki trzeba poświęcić na wnioskowanie może być krótki, gdy wybierzemy sprawdzony serwis pożyczkowy, wymagający minimum formalności, zapewniając maksimum komfortu przy pozyskiwaniu finansowania. To proste i bezpieczne, korzystajmy z tanich pożyczek.