Jak mogę zwiększyć szanse otrzymania kredytu gotówkowego ?

Kiedy pojawia się potrzeba lub cel do zrealizowania, powinniśmy zastanowić się, jakie są warunki otrzymania kredytu gotówkowego, który może nam pomóc rozwiązać problem. Szereg dokumentów w banku, czy proste formalności w firmie pozabankowej? Co wybrać, by skorzystać z kredytu gotówkowego? Podpowiemy  w artykule poniżej.

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy  jest to produkt finansowy z pewnością mniej skomplikowany niż np. hipoteczny, jednakże niesie za sobą również spore koszty, o czym piszemy niżej. Jest w całości wypłacany w gotówce i można go przeznaczyć na dowolny cel, niezwiązany z prowadzoną działalnością. Warunki otrzymania kredytu gotówkowego, wiążą się z kilkoma elementami, które należy spełniać jednocześnie, by otrzymać go w banku. Zaś wystarczy tylko część z nich, by taki produkt był w naszym zasięgu, gdy złożymy wniosek do jednej z firm pozabankowych. Zróbmy solidną analizę rynku, by czuć się komfortowo i bezpiecznie, podpisując umowę kredytową. Warto w tym celu również zasięgnąć opinii znajomych lub przyjaciół, a także prześledzić opinie w internecie.

Gdzie szukać kredytu gotówkowego?

Gdy zbieramy dokumentację, by otrzymać kredyt gotówkowy, to musimy pamiętać, że trzeba zarezerwować sporo czasu na procedury związane ze składaniem wniosku w banku. Ale można zrobić to prościej. Najwygodniej będzie skorzystać z ofert dostępnych na wygodnym serwisie eportfel24.pl, nie wychodząc z domu tzn. 100% online. Wypełniając krótki formularz, możemy uzyskać dostęp do ofert kredytu gotówkowego. Warto się nad nimi pochylić, gdyż są tam jasno skonstruowane. Ale zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, zastanówmy się nad kilkoma aspektami. Po pierwsze, jak szybko potrzebujemy środków pieniężnych? Po drugie, jaka wysokość kredytu pozwoli nam zrealizować cel oraz ile czasu chcemy go spłacać. Zwróćmy też uwagę na to, jakie koszty są dla nas bezpieczne. I dopiero określając te składowe, będziemy mogli dopasować oferty do naszych oczekiwań.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

Każdy, kto wnioskuje o otrzymanie kredytu gotówkowego, powinien pamiętać o tym, by dbać o swoją historię kredytową i to w sposób ciągły.  Ważne jest, abyśmy spłacali wszystkie zobowiązania terminowo. Nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji, w której kredyt spłaca się kolejnym kredytem, gdyż można popaść w spiralę zadłużenia. O kredyt będą mogły wnioskować jedynie osoby pełnoletnie, posiadające pełna zdolność do czynności prawnych. Jeśli nie lubimy nadmiaru formalności, które trzeba spełnić w banku, aby móc wnioskować o kredyt gotówkowy, to można skorzystać z jednej z firm pozabankowych. Wyżej polecaliśmy jedną z bezpiecznych i wygodnych, gdzie wystarczy minimum formalności. Przy tym produkcie, możemy liczyć na łatwe formularze, które intuicyjnie poprowadzą nas przez proces wnioskowania i weryfikacji, aż do sfinalizowania, w postaci wpływu środków na nasz rachunek.

Jak dbać o zdolność kredytową, by otrzymać kredyt?

Zdolność kredytowa, to odrębne, bardzo ważne pojęcie. Jest to nasza sytuacja finansowa w ujęciu historycznym, do której wgląd ma bank, który analizując jej poziom, pozwoli nam na otrzymanie kredytu gotówkowego lub nie. Aby zadbać o jej właściwy charakter powinniśmy pamiętać o kilku aspektach, które będą badane przez bank:

  1. Ukończone 18 lat
  2. Pełna zdolność do czynności prawnych
  3. Rodzaj umowy, na którą jesteśmy zatrudnieni- stabilność finansowa
  4. Otrzymywana pensja i jej wysokość
  5. Czy mamy już inne zobowiązania i jak się z nich wywiązujemy
  6. Czy korzystaliśmy z kart kredytowych i jak często
  7. Zaświadczenie o zarobkach, gdy wnioskujemy w innym banku niż mamy rachunek

Ile kosztuje kredyt gotówkowy?

Każdy bank czy firma pozabankowa, która oferuje produkty finansowe, ma swoje zasady udzielania kredytu, a wśród nich są koszty. Najczęściej dowiemy się o zasadach otrzymania kredytu gotówkowego, kiedy dostaniemy do wypełnienia wniosek w banku. A ponieważ jest ich wiele, to będziemy potrzebowali trochę czasu na przeanalizowanie zapisów i warunków związanych z kosztami, w tym z oprocentowaniem. Pamiętajmy by w pierwszej kolejności zrobić dokładny przegląd zarówno banków, jak i  firm, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z kredytu gotówkowego. Rozbieżności w kosztach mogą być znaczne, również z uwagi na czas i zaangażowanie osób, które procesują wnioski kredytowe. Dlatego warto zaglądać do serwisów online, gdzie wystarczy dostęp do internetu i możemy przejrzeć warunki na telefonie, czy tablecie, będąc w dowolnym miejscu. Jeśli już podejmiemy decyzję, to sprawdźmy również, w którym serwisie znajdziemy najkorzystniejsze oprocentowanie, spełniające nasze oczekiwana i jednocześnie takie, które nie zablokuje nam możliwości spłaty zobowiązania. Ważne, aby z góry założyć,  ile chcemy pożyczyć, abyśmy zdołali spłacić zobowiązanie na czas.