Ile wynosi maksymalny wiek kredytobiorcy?

Emerytka myśli o kredycie

W każdym wieku wyznaczamy sobie cele, marzenia, które chcemy spełnić- taki świat. Na realizację wielu z nich, potrzebujemy dodatkowych środków, o które staramy się w banku lub instytucjach pozabankowch. A jaki maksymalny wiek kredytobiorcy pozwala na zaciągnięcie zobowiązania, by moc zrealizować kolejne cele? O tym przeczytamy niżej.

Co zrobić, by dostać kredyt?

Aby móc starać się o kredyt, powinniśmy dużo wcześniej zacząć dbać o naszą wiarygodność kredytową oraz zdolność. Na obydwie kwestie mają wpływ nasze nawyki zakupowe oraz sposób wydawania pieniędzy. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj. Ale pierwsze dobre nawyki, które możemy wprowadzić od razu, to m.in. terminowa spłata comiesięcznych zobowiązań oraz unikanie kart kredytowych. Polacy mają często tendencje do wydawania więcej niż posiadają, dlatego to niebezpieczeństwo jest blokowane przy ewentualnym staraniu się o kredyt. Taki klient z niską zdolnością kredytową oraz słabą wiarygodnością, po prostu nie będzie miał szansy na zdobycie finansowania w banku. A jeżeli już, to będzie ono drogie. Wówczas będziemy musieli dobrze się zastanowić, czy oprocentowanie oraz prowizje, w ogóle nam się opłacają przy chęciach skorzystania z kredytu czy pożyczki w banku.

Podeszły wiek przeszkodą w uzyskaniu kredytu z banku

Ile wynosi maksymalny wiek kredytobiorcy

W każdym banku znajdziemy regulacje dotyczące maksymalnego wieku, w którym klient może się starać o finansowanie przez bank. Dookreślone bywa również to, ile lat powinien mieć klient minimalnie, by móc wnioskować o środki pieniężne. Banki określając wiek kredytobiorcy, kierują się realną zdolnością spłaty zobowiązań przez klienta. Spore znaczenie ma także wysokość osiąganych dochodów miesięcznych, czy nawyków zakupowych, w przypadku klientów powyżej 65 roku życia.

Minimalną granicę stanowi ustawowe 18 lat, a dotyczy generalnie zdolności do czynności prawnych, chociażby takich jak zaciąganie zobowiązania. Zaś maksymalny wiek kredytobiorcy, związany jest z okresem, w którym będzie spłacał kredyt. Trzeba pamiętać, że każdy, kto jest na emeryturze, osiąga mniejsze dochody, wobec tego jego zdolność kredytowa ulega obniżeniu. I tak np. mając 65 lat, bank który przyzna nam kredyt, pozwoli nam spłacać kredyt maksymalnie do dnia, w którym ten wiek ukończymy.

Warto zapoznać się z rozwiązaniami, które tego dotyczą w różnych instytucjach, gdyż może się okazać, że pomimo braku zgody na finansowanie z powodu wieku kredytobiorcy, dostaniemy „ zielone” światło w instytucji pozabankowej.

Jaki produkt finansowy stawia najmniej wymagań, by go otrzymać?

Jeżeli banki stawiają wymogi, którym nie jesteśmy w stanie sprostać, to nie znaczy, że to już koniec możliwości uzyskania dostępu do produktu finansowego. Możemy rozejrzeć się po serwisach internetowych, które oferują proste i bezpieczne produkty finansowe, takie jak pożyczki ratalne ( zobacz tutaj), lub pożyczki na wakacje etc.

Zatem co możemy zrobić by skorzystać z produktu finansowego w banku?

  • Starać się płacić za rachunki w terminie
  • Unikać zawierania umów na kartę kredytową w banku
  • Nie pożyczać w kilku miejscach jednocześnie- spirala zadłużenia

Jeśli zastosujemy te trzy podstawowe zasady, to już mamy dobry punkt wyjścia by starać się o kredyt. A w przypadku, gdy nie możemy z niego skorzystać, jest jeszcze alternatywa w postaci firm pozabankowych, które oferują wachlarz ciekawych produktów i rozwiązań, wśród których na pewno jakieś dopasujemy do naszych możliwości. Zwykle wymagany jest numer PESEL oraz 18 lat, a poza tym krótkie i proste oświadczenie o miesięcznych wydatkach, jakie ponosimy. Takie „ wymogi” stawia np. serwis ePortfel24.pl, który każdego dnia pomaga realizować cele i rozwiązywać problemy finansowe, umożliwiając skorzystanie z bezpiecznych produktów finansowych, a maksymalny wiek kredytobiorcy nie ma tutaj znaczenia. Proste i całkowicie online więc może skorzystać każdy, w dodatku używając telefonu lub tableta.

Starsze małżeństwo cieszy się, że znalazło kredyt online

Gdzie znaleźć dobry kredyt?

Warto poświęcić odrobinę czasu, by znaleźć odpowiednio dopasowany do naszych możliwości i oczekiwań produkt finansowy. Nie w każdym przypadku warunkiem będzie dokładnie określony wiek kredytobiorcy. A przynajmniej nie maksymalny. Jeśli zależy nam na szybkim, ale bezpiecznym rozwiązaniu, można zrobić analizę dostępnych rozwiązań w internecie. Wśród bardzo popularnych i mających opinię bezpiecznego i wygodnego narzędzia do pozyskiwania środków finansowych w postaci kredytów czy pożyczek jest właśnie serwis ePortfel24.pl

Ile trwają procedury związane z udzieleniem kredytu?

Wszystko zależy od rodzaju kredytu, jaki nas interesuje oraz od ilości procedur, które trzeba będzie uruchomić. Najszybciej procedowane są zwykle kredyty na tzw. dowolny cel. Weryfikacja jest wówczas skrócona, gdyż Klient nie musi spełniać szeregu warunków i zbierać wielu dokumentów, jak na przykład przy kredycie na samochód ( gdzie weryfikacja i procedowanie trwa kilka dni), albo bardzo złożonym – kredycie hipotecznym. Można to też ująć inaczej. Im bardziej złożony cel, na który chcemy uzyskać finansowanie, tym procedowanie będzie się wydłużało, gdyż bank będzie musiał sprawdzić naszą przeszłość kredytową, zdolność i wiarygodność, zanim udzieli nam zgody na skorzystanie z konkretnego produktu finansowego.