Czy i gdzie mogę zgłosić firmę pożyczkową?

W dobie rosnących potrzeb nie zawsze wystarcza nam budżetu by je zaspokoić. Wówczas sięgamy po dodatkowe finansowanie z banku lub z firmy pożyczkowej. Jednakże pośród rzetelnych i bezpiecznych pożyczkodawców, zdarzają się nieuczciwi. Takowych powinniśmy zgłaszać do odpowiednich instytucji. Jakich? Przeczytajcie.

Czy firmy pożyczkowe są bezpieczne?

W Polsce, firmy pożyczkowe, aby mogły działać zgodnie z literą prawa- legalnie, muszą swoją działalność opierać na regulacjach, jakie narzuca im polski ustawodawca. A jest to Ustawa prawo bankowe i Ustawa o kredycie konsumenckim. To, że powinny, nie oznacza, że wszystkie tak działają. Aby to zweryfikować, potrzebne jest działanie odpowiednich organów państwa. Podsumowując, z reguły firmy, które udzielają dodatkowego finansowania są bezpieczne. Jednakże bądźmy czujni, sprawdzajmy opinie w sieci. Pytajmy znajomych, jakie firmy by polecili. Nie korzystajmy z firm, których nie znajdziemy w internecie. Nie zaciągajmy zobowiązań u pożyczkodawców, którzy nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej. Nie podpisujmy umów, jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość, co do naszego późniejszego bezpieczeństwa ze spłatą zobowiązania. Jeżeli firma pożyczkowa jest uczciwa i rzetelna, to wszystkie informacje, jakich potrzebujemy, znajdziemy bez problemu. Dzięki temu będziemy pewni, że korzystając z finansowania możemy sprawnie zrealizować nasz cel a firma, wobec której mamy zobowiązanie jest uczciwa i bezpieczna.

Czy warto korzystać z firm pożyczkowych?

W jakiś sposób jest to pytanie retoryczne. Kiedy nie mamy czasu, by zbierać masę dokumentów, na które oczekuje bank oraz nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej, czy nawet wiarygodności kredytowej, możemy wykorzystać lepsze rozwiązanie. Dodatkowe finansowanie w postaci pożyczki, której udzieli nam firma pożyczkowa, to idealny produkt, szyty na miarę. Dzisiejsze, bezpieczne firmy pożyczkowe, to zespół profesjonalistów, którzy potrafią bardzo sprawnie i bezproblemowo obsłużyć klienta w placówce stacjonarnej. Ale mają również swoje infolinie, jeśli są klienci, którzy nie mają czasu by dopełniać formalności osobiście i wolą to zrobić przez telefon. Zaś na zupełnie nowoczesnych klientów, którzy chcą zaciągnąć zobowiązanie online, czekają proste i wygodne serwisy internetowe, gdzie wystarczy wypełnić krótki formularz pożyczkowy i po chwili weryfikacji otrzymamy różne oferty. Wystarczy wybrać tę, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania.

Gdzie szukać najlepszych serwisów pożyczkowych?

Zapewne wiemy, że najlepsze marki promują sami klienci dobrą opinią i poleceniami. I tych dobrych opinii powinniśmy szukać, jeśli chcemy skorzystać z dodatkowego finansowania od firmy pożyczkowej. Takich opinii znajdziemy mnóstwo w popularnych wyszukiwarkach w internecie. Możemy również zapytać o zdanie znajomych, którzy już korzystali z takowych serwisów. Ich doświadczenie będzie dla nas znaczące przy wyborze konkretnego serwisu.  Najważniejsze, by nie podejmować zobowiązania w firmie, o której absolutnie nic nie wiemy. Gdyż to zawsze rodzi ryzyko, że w razie problemów naszych lub firmy,  na pewno pojawią się kłopoty. A przecież można tego uniknąć.

Kto może dostać pożyczkę- warunki

Polskie firmy pożyczkowe, udzielają finansowania w postaci pożyczek lub kredytów na bardzo przejrzystych i prostych warunkach. Klienci oczekują minimalnych procedur, gdyż zależy im na czasie. Ale ważne, by wszystko działo się zgodnie z prawem. Abyśmy mogli otrzymać pożyczkę, firma będzie od nas oczekiwała spełnienia kilku elementów:

  1. Wypełnienie formularza lub wniosku pożyczkowego/ kredytowego
  2. Podanie we wniosku imienia i nazwiska
  3. Numer PESEL
  4. Jaka wysokość pożyczki nas interesuje
  5. W jakim czasie będziemy chcieli spłacić zobowiązanie
  6. Czasami należy dołączyć oświadczenie o tym, jakie mamy miesięczne wydatki czy inne zobowiązania.

Wniosek lub formularz wypełniony podstawowymi danymi, zostanie w sposób bardzo szybki zweryfikowany, aby firma pożyczkowa mogła przedstawić oferty, z których wybierzemy odpowiednią dla siebie.

Jak i gdzie można zgłosić nieuczciwe firmy pożyczkowe?

Jeśli zostaliśmy oszukani, wprowadzeni w błąd przez firmę pożyczkową, która udzieliła nam pożyczki lub innego dodatkowego finansowania, nie możemy czekać bezradnie, aż sprawa się sama rozwiąże. Bo to od nas zależy, czy nadamy bieg sprawie. Pierwsze kroki, jakie powinniśmy zrobić, to zgłoszenie oszustwa do organów ścigania a dodatkowo kontakt z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.  Tam też możemy zgłosić skargę na nieuczciwą firmę pożyczkową. Jeśli zaś chcemy rozwiązać sprawę polubownie, to w sieci znajdziemy mnóstwo firm, które dochodzą należności od takich podmiotów w sposób polubowny. Zawsze warto spróbować i takiej drogi, jeśli jest szansa na wygranie sprawy.