Co to jest kredyt studencki?

Studencki wykorzystują czas na naukę

Bywają takie sytuacje w życiu studenta, jak niebywała okazja by spełnić marzenie lub zainwestować w dobry kurs, który więcej się nie powtórzy. Jak to zrealizować, mając do dyspozycji niewielki budżet? Oczywiście warto sięgnąć po kredyt studencki, na prostych i bezpiecznych zasadach. Gdzie? Przeczytacie niżej.

Kto może skorzystać z kredytu studenckiego – warunki?

Podstawowym warunkiem, by móc starać się o takowy kredyt jest status studenta oraz górna granica wiekowa, która nie może przekroczyć 30 lat, według nowych przepisów prawnych( to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż wcześniej można było starać się o kredyt, maksymalnie do 25 roku życia). Drugi wymóg dotyczący studenta, to dochód na członka rodziny w gospodarstwie domowym, który w tym wypadku nie powinien przekroczyć 2500 złotych netto. Przydatną informacją jest fakt, że możemy się starać się już o taki kredyt studencki w trakcie rekrutacji na studia. Tak przynajmniej można wyczytać na stronach banków, udzielających tego typu kredytów. Z roku na rok, z tej formy finansowania studiów lub życia studenckiego, korzysta coraz więcej osób.

Gdzie szukać dobrych kredytów studenckich ?

Jeśli macie przed sobą realizację konkretnych celów i zastanawiacie się, czy skorzystać z kredytu studenckiego? To zdecydowanie warto sięgnąć po to rozwiązanie. Kanałów w jakich możecie szukać tego rozwiązania jest wiele. Poszukiwanie można zacząć z pozycji fotela, przy pomocy smartfona. Wiele ciekawych produktów, jakimi są kredyty studenckie znajdziecie w internecie. Pamiętajcie by zrobić solidne rozeznanie wśród serwisów. Innym sposobem, dla osób, które dysponują czasem i cierpliwością, są tradycyjne wizyty w bankach, gdzie po odczekaniu odpowiedniego czasu, otrzymamy informacje o proponowanych tam ofertach kredytu studenckiego (udziela ich tylko kilka banków w Polsce).

Młoda kobieta analizuje warunki kredytu studenckiego

Dlaczego warto korzystać z kredytów studenckich – plusy

Czy zastanawialiście się kiedyś na co można przeznaczyć środki z kredytu studenckiego?

  • Oczywiście pierwszym, podstawowym celem jest wsparcie na czas nauki, podczas studiów.
  • Gdy nie jesteśmy w stanie wygospodarować czasu na to, by dodatkowo zarabiać na utrzymanie, kredyt studencki może nam pomóc zwyczajnie „ przeżyć” podczas studiów.
  • Plusem jest również fakt, że możemy spłacać kredyt dopiero po zakończeniu studiów.

Inne cele, na które można przeznaczyć środki z kredytu studenckiego

Jeśli zastanawiacie się, czy inwestować w swój rozwój w czasie studiów, chociażby w języki obce- to kredyt studencki może świetnie pomóc Wam zrealizować ten cel. Posiadanie dodatkowych środków z kredytu daje poczucie niezależności i wolności, gdy potrzebujemy zdobyć się na większy wydatek- zwyczajnie możemy sobie pozwolić na jego sfinansowanie, dzięki środkom z tego kredytu. Jeśli mamy wiedzę i umiejętności, możemy spróbować również zainwestować środki, lokując je w różnych miejscach np. na lokatach bądź grając na giełdzie( tylko dla osób z praktyczną wiedzą).

Studenci wykorzystują kredyt studencki na naukę angielskiego

Ile kosztuje kredyt studencki?

Nie chcąc martwić się o czas, który musielibyśmy poświęcić na czekanie w kolejkach do banków wraz z plikiem dokumentów, jakie należy wcześniej zebrać, możemy zrobić to łatwiej i szybciej- w dodatku będzie to wygodne i bezpieczne( o tym niżej). Musimy pamiętać, że taki kredyt w banku ma swoje sztywne oprocentowanie i prowizję związaną z jego udzieleniem. A w każdym udzielającym go banku, wygląda to nieco inaczej.

Wobec tego, zamiast starać się o kredyt w banku lub w nieskończoność odkładać środki, czy też pracować po zajęciach do późna, by spełniać marzenia lub po prostu mieć poczucie niezależności na studiach, wystarczy wejść na serwis ePortfel24.pl i wypełnić krótki formularz. Następnie w drodze błyskawicznej weryfikacji, nie ruszając się z domu, otrzymamy kilka wariantów produktu, jakim jest kredyt studencki, w różnorodnych, dostosowanych do naszych potrzeb wersjach. Wybierzemy wówczas rozwiązanie, najbardziej optymalne i w niedługim czasie, otrzymamy środki na nasz rachunek bankowy. Najprostsze rozwiązania, zwykle są najlepsze.

Na co uważać, a czego się spodziewać, starając się o kredyt – zasady

Kiedy już zdecydujemy się skorzystać z kredytu studenckiego, najważniejsze co musimy zrobić, dla własnego spokoju i bezpieczeństwa, to dokładnie przeczytać umowy, przed podpisaniem i zawarciem kredytu w danym banku. Niestety wciąż zdarza się, że czytamy pobieżnie i nieuważnie, a w niedługim czasie okazuje się, że coś nas zaskakuje lub sprawia problem. Zatem pamiętajmy, by solidnie podejść do tego tematu. Po drugie, kredyt studencki jest mniej skomplikowany niż na przykład hipoteczny, czy konsumpcyjny (to spory plus). Dlatego nie powinniśmy obawiać się trudnych i długich plików umownych. Ale warto byśmy zwrócili uwagę, czy aby wziąć kredyt studencki, nie musimy skorzystać z innych produktów- czasami banki stosują rozmaite promocje, wiążąc ze sobą różne produkty finansowe. Dlatego, niezależnie od sytuacji, warto byśmy zachowali czujność.