Co to jest BitCoin? Jak go zdobyć i ile jest wart?

Wiele osób próbuje zgłębić temat BitCoin’a. Jakie ma cechy i skąd się wziął? To rodzaj pewnego aktywa – swoisty znak czasów, postępu technologicznego i związanych z tym zysków, jakie można posiąść. Należy jednak pamiętać o ryzyku, które jest przy pozyskiwaniu. Bliższe informacje znajdziecie w materiale poniżej.

Pojęcie BitCoin’a

W dobie cyfryzacji na takim poziomie, który przerasta czasami nasze wyobrażenia, powstała waluta, w pewien sposób uszyta na miarę tych czasów. Ci, którzy interesują się nią bliżej, określają ją mianem złota internetu. To co ją wyróżnia, to fakt iż nie ma jednego miejsca, w którym byłaby emitowana. Dzięki temu jest oderwana i uniezależniona od rządów i banków, które pośredniczą zwykle w wymianie walut. Jej bytność przekracza wszelkie granice z uwagi na obecność w internecie. Jej sprzedaż omija wspomniane banki, dzięki temu BitCoin może być przesyłany wszędzie bez pośredników. To zaś pozwala zaoszczędzić czas, ułatwia przepływ dzięki nowoczesnym technologiom. A poza tym zaoszczędzimy mnóstwo środków, które banki pobierają za przepływy w ramach prowizji. Wśród głównych celów, jakie spełnia BitCoin możemy wskazać trzy podstawowe:

  1. Jest to środek, który ma za cel przechowywać pewną wartość
  2. Jest to swoisty pieniądz elektroniczny
  3. Informacja, którą po którą mogą sięgnąć i zweryfikować wszyscy

Aby dotrzeć do BitCoina należy jednak mieć pewien poziom wiedzy, zwłaszcza tej informatycznej, gdyż laik, nie znający nawet podstaw obsługi komputera i internetu, z pewnością sam nie zdobędzie dostępu do tej waluty.

W jaki sposób można zdobyć BitCoin’a i skąd wiemy, że są prawdziwe ?

Struktura BitCoin’a to kod, który nie pozwala na sfałszowanie lub blokowanie tzw. kryptowalut. W całości opiera się na matematyce i trudnej dziedzinie zwanej kryptografią. Zatem nie musimy się obawiać, że trafimy na sfałszowane aktywo. Wystarczy również zachować środki bezpieczeństwa, o jakich łatwo przeczytać w każdym podręczniku do pozyskiwania BitCoin’ów, by mieć pewność, że nikt, absolutnie nikt ich nie przechwyci, nie skonfiskuje. Możemy zachować spokój, bo BitCoin’y dają gwarancję, że środki są całkowicie naszą własnością. Ta waluta pomimo anonimowości jest bardzo przejrzysta, ponieważ transakcje, poprzez które można nabyć BitCoin’y, są jawne i możliwe do przeanalizowania krok po kroku.

Ile kosztuje BitCoin?

Aby jasno wskazać, ile kosztuje BitCoin, należy wyjaśnić jak silna jest jego wartość bez względu na poziom kursu, który minimalnie zmienia się każdego dnia. Sieć bitcoin’owa jest możliwa do utrzymania przy użyciu mocy obliczeniowej komputerów na całym świecie- zarówno tych prywatnych jak i firmowych. W chwili obecnej, tylko początkujący laicy korzystają do tzw. kopania BitCoin’a przy użyciu zwykłych komputerów czy laptopów. Zdecydowanie poważniej podchodzą do tego poważni „gracze”, korzystając z profesjonalnie przygotowanych parków maszynowych do tzw. górnictwa cyfrowego. BitCoin, to bardzo popularna kryptowaluta, o czym  świadczy fakt, że w wielu miejscach, możemy nią zapłacić, również przez internet.  Obecnie kurs 1 BitCoin’a opiewa na kwotę ponad 39 000 złotych. Jeszcze kilkanaście lat temu, koszt 1 BitCoin’a był marginalny, wręcz niezauważalny na tyle, by  ktoś chciał inwestować w niego duże pieniądze. Tylko nieliczni mieli wiedzę, że kurs na przestrzeni lat urośnie niewyobrażalnie.

Od czego zależy wartość kursu BitCoin’a?

Bardzo ciekawy temat, to właśnie zależności, które wpływają na wartość kursu BitCoin’a. Postrzeganie tej waluty za bardzo wartościową zależy od inwestorów. To cyfrowe aktywo jak wspominaliśmy, nie podlega żadnej kontroli przez jakiekolwiek organizacje. To wolny rynek tak naprawdę wpływa na jego wartość.  A poza tym dochodzą dodatkowe elementy, które zapewniają mu rozgłos. Dzięki temu zainteresowanie walutą wzrasta, bo nowe osoby decydują się wejść na ten rynek. Poza tym pamiętajmy, że organizacje międzynarodowe wdrażają technologie blockchain’owe. A ponadto, ogromni inwestorzy scentralizowanego rynku po prostu akceptują BitCoina. Na uwagę, co do wahnięć kursu wpływają również ogólnoświatowe wydarzenia o znamionach gospodarczych i politycznych a także, zwyczajnie- trudność w wydobywaniu sieci bitcoin’owych.

Gdzie kupić kryptowalutę, jaką jest BitCoin?

Jeśli nigdy wcześniej nie kupowaliśmy żadnych kryptowalut a musimy pamiętać, że poza BitCoin’em są także inne, to najlepiej rozpocząć swoją przygodę z profesjonalistami, którzy wiedzą jak pozyskać to aktywo i pomogą je kupić.  Warto poszukać w sieci opinii o najlepszych platformach służących pomocą przy zakupie kryptowalut. Zakup na własną rękę w momencie, kiedy nie mamy jeszcze żadnej wiedzy nie jest dobrym pomysłem. Zwróćmy się więc do fachowych serwisów, w których poza samym zakupem, będziemy mogli poszerzyć solidnie swoją wiedzę w zakresie BitCoin’ów.