Jak prawidłowo napisać wezwanie do zapłaty?

Kiedy nie możemy uporać się z nierzetelnym kontrahentem, który jest nam winien zapłaty za określoną usługę lub dobro, możemy sami postarać się o skuteczne odzyskanie należności, sporządzając wezwanie do zapłaty. Jak to zrobić prawidłowo i co powinno zawierać? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Czytaj dalej
napis faktoring

Faktoring – Co to jest i na czym polega?

Nie zawsze musimy sami borykać się z trudnościami związanymi z nierzetelnymi, nieterminowymi odbiorcami naszych towarów czy usług. Aby zapewnić sobie płynność finansową i święty spokój, warto zastanowić się nad uruchomieniem usługi faktoringu. A co to takiego i jak działa? Przeczytajcie artykuł poniżej.

Czytaj dalej
przedstawiciel firmy windykacyjnej

Co może firma windykacyjna – Prawa i obowiązki

Jeśli z powodu nieuregulowanych zobowiązań zdarzy się, że nasze długi trafią do firmy windykacyjnej, powinniśmy wiedzieć, jakie prawa nam przysługują w przypadku windykacji oraz jakie obowiązki musi wypełnić firma windykacyjna. Przed czym się chronić i jak nie pozwolić się oszukać? O tym przeczytamy w poniższym materiale.

Czytaj dalej
kobieta zastanawia się w jaki sposób zrezygnować z pożyczki

Czy mogę zrezygnować z pożyczki?

Zdarzają się takie okoliczności, że potrzebujemy skorzystać z dodatkowej gotówki. Zwykle udajemy się do banku lub instytucji pozabankowej i wówczas zaciągamy pożyczkę. Ale po jakimś czasie okazuje się, że koszty lub warunki po prostu przestają nam odpowiadać. Czy istnieje szansa na rezygnacje z pożyczki? Przeczytajcie niżej.

Czytaj dalej
kobieta zastanawia się nad przeniesieniem kredytu do innego banku

Jak przenieść kredyt do innego banku? Czy się opłaca?

Istnieje wiele sytuacji, w których jesteśmy zmuszeni do zaciągnięcia zobowiązania w postaci kredytu np. hipotecznego lub gotówkowego. Ale może się okazać, że niedokładnie przeanalizowaliśmy koszty kredytu i lepiej by było postarać się o przeniesienie kredytu do innego banku? Czy to proste? O tym piszemy niżej.

Czytaj dalej
związek małżeński to również wspólne problemy finansowe

Kiedy ponosimy odpowiedzialność finansową za długi współmałżonka?

Decydując się na zawarcie związku małżeńskiego, mogą się pojawić sygnały, żeby chronić majątek osobisty przed odpowiedzialnością finansową za współmałżonka. Może to wynikać chociażby z prowadzonego biznesu lub niegospodarnego trybu życia. Jak zadbać o własne bezpieczeństwo i czy zawsze jest to możliwe? O tym piszemy niżej.

Czytaj dalej
mężczyzna martwi się wpisem w rejestrze długów

Jak sprawdzić czy jestem w Krajowym Rejestrze Długów?

Kiedy podejmujemy współpracę z nowym kontrahentem, warto wcześniej sprawdzić, czy można mu zaufać, czy będzie godnym partnerem, a o tym świadczy jego sytuacja finansowa. Warto wówczas sprawdzić jego status w Krajowym Rejestrze Długów. A jak można się w nim znaleźć? Jak postępować, by nie zostać do niego wpisanym? O tym piszemy niżej.

Czytaj dalej
kobieta wprowadza dane karty przy płatności przez internet

Czy płatność kartą przez internet jest bezpieczna?

Dzisiejszy świat, zdominowany przez nowe technologie już nie zaskakuje prawie nikogo. Płatności elektroniczne, w tym płatność kartą przez internet, są dla nas codziennością i znacznie ułatwiają życie. Wystarczy zachować podstawowe reguły bezpieczeństwa. Jak to zrobić i na co uważać, o tym piszemy niżej.

Czytaj dalej

Jak postępować w przypadku kradzieży karty płatniczej?

Decydując się na kartę płatniczą, musimy poza atutami, brać pod uwagę również zagrożenia, na jakie jesteśmy narażeni, jak np. kradzież karty płatniczej. Z drugiej strony, rośnie ilość podejmowanych kart płatniczych, takie czasy. Jak się bronić przed kradzieżą i gdzie wybrać najlepszą kartę? O tym piszemy niżej.

Czytaj dalej