pracownik budowy miał wypadek w pracy

Odszkodowanie za wypadek w pracy – jak je uzyskać i ile mi się należy?

Pracujemy w różnych warunkach, ale wszyscy jesteśmy narażeni na wypadki w pracy. Oczywiście Ci, którzy pracują w szkodliwych okolicznościach, to ryzyko zwiększają. Gdy wydarzy się coś złego, powinniśmy mieć świadomość, że przysługuje nam odszkodowanie za wypadek w pracy. Jakie warunki należy spełnić by go otrzymać? Przeczytajmy.

Czytaj dalej
zeznania podatkowe PIT

Co można odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym PIT?

Osiągając dochody z tytułu umowy o pracę lub umów cywilnoprawnych, mamy obowiązek złożyć roczne zeznanie podatkowe by rozliczyć się z fiskusem. Ten obowiązek dotyczy również przedsiębiorców. A co można odliczyć od podatku? Poniżej zapoznamy się z katalogiem ulg, które przysługują w określonych sytuacjach.

Czytaj dalej
sztabki złota

Czy opłaca się inwestować w złoto?

Żyjemy w czasach, gdy mamy możliwość ulokowania środków w różne aktywa. Są wśród nich nieruchomości, fundusze, antyki a także złoto. Dlaczego inwestowanie w złoto nadal jest popularne i czy się opłaca? O tym jak bezpiecznie lokować środki i czy robić to samodzielnie, czy z pomocą specjalistów, podpowiadamy w poniższym materiale.

Czytaj dalej
oszczędności warto umieścić na lokacie z funduszem

Czym jest lokata z funduszem?

Obecny świat wymusza na nas potrzebę nie tylko oszczędzania, ale również jakiś ruchów w kierunku pomnażania tych oszczędności by mieć z nich w przyszłości dodatkowy zysk. Jednym z pomysłów może być lokata z funduszem, która pozwoli przy odrobinie szczęścia i wiedzy pomnażać je szybciej. Jak się za to zabrać? Przeczytajmy.

Czytaj dalej
mężczyzna udziela pełnomocnictwa

Czym jest pełnomocnictwo? Jak je przyznać?

Jest wiele sytuacji, w których musimy uczestniczyć osobiście np. w sądzie, urzędzie etc. Jednakże są okoliczności, które uniemożliwiają nam osobiste stawiennictwo, możemy wtedy wyznaczyć osobę, do której mamy zaufanie by załatwiła sprawę w naszym imieniu. Do tego potrzeba pełnomocnictwa. Jak je ustanowić? Przeczytajmy.

Czytaj dalej
kobieta próbuje cofnąć błędny przelew

Jak cofnąć przelew? Czy to możliwe?

Codziennie płacimy za zakupy lub za rachunki. Ale równie często zdarza nam się tego dokonywać w formie przelewu. A co w przypadku, gdy popełnimy błąd i dokonamy błędnej operacji finansowej? Czy można cofnąć przelew i jak to zrobić, czy w ogóle jest taka możliwość? O tym przeczytamy w najnowszym artykule.

Czytaj dalej
mężczyzna rozmawia z lekarzem

Komu przysługuje renta? Ile ona wynosi?

Zdarzają się takie sytuacje w życiu, że chcąc czy nie, będziemy potrzebowali wsparcia finansowego. W takim momencie, to system państwowy ma obowiązek zadziałać, umożliwiając otrzymanie świadczenia w postaci renty. W zależności od okoliczności i sytuacji, w której się znaleźliśmy, będą różne rodzaje świadczenia. Przeczytajmy, jakie to rodzaje.

Czytaj dalej
siedziba banku

Jaki stosunek mają banki do singli?

Nie każdy zaciąga zobowiązanie będąc w związku, czy mając rodzinę. Przecież po kredyty czy pożyczki na różne cele sięgają również osoby prowadzące gospodarstwo domowe w pojedynkę, czyli tzw. single. Jaki stosunek mają banki do singli i czy łatwiej im uzyskać finansowanie swoich celów? O tym przeczytamy w materiale poniżej.

Czytaj dalej
kobieta cieszy się z zasiłku

Komu przysługuje zasiłek przedemerytalny?

Możemy znaleźć się w sytuacji kryzysowej- utrata pracy, ale nie z własnej winy i to w czasie, kiedy nie uzyskaliśmy jeszcze zgodnie z ustawą prawa do świadczenia emerytalnego. Wówczas sytuację ratuje w pewien sposób zasiłek przedemerytalny, który ma nam zapewnić rodzaj wsparcia w codziennym życiu. Jak go zatem uzyskać?

Czytaj dalej

Tania pożyczka – czy w praktyce rzeczywiście jest tania?

Z dodatkowego finansowania z pewnością każdy z nas kiedyś skorzystał. Ale czy zastanawialiśmy się wcześniej, czy dobrze przeanalizowaliśmy dostępne oferty by mieć pewność, że wybraliśmy możliwie najtańsze rozwiązanie? Jeśli nie, podpowiemy gdzie szukać tanich pożyczek oraz jakie warunki spełnić, by je otrzymać.

Czytaj dalej