Czym jest przekredytowanie? Kiedy ono występuje?

Zagadnienia związane z dodatkowym finansowaniem jest dość jasny. Problem znaczenia pojęć, pojawia się przy tzw. przekredytowaniu. Aby wyjaśnić to pojęcie, należy pochylić się nad sytuacją szeroko pojętego zadłużenia, wynikającego z nadmiaru zobowiązań, których nie jesteśmy w stanie spłacać. Szczegóły znajdziemy w artykule. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej

Czym jest ryzyko kredytowe? Kiedy ono występuje?

Kiedy decydujemy się na dodatkowe wsparcie finansowe w postaci kredytu, to bank zawsze będzie oceniał ryzyko kredytowe, czyli wszelkie okoliczności, które mogą wpłynąć na zachwianie normalnym trybem spłaty zobowiązania. Takich czynników wpływu jest wiele, spróbujemy wyjaśnić większość w poniższym materiale.

Czytaj dalej

Co to jest BLIK i jak płacić za jego pomocą?

Obecnie jesteśmy zasypywani nowoczesnymi technologiami. Praktycznie każdej dziedzinie życia towarzyszy inteligentny sprzęt lub rozwiązanie systemowe. Również w przypadku bankowości, mamy do czynienia z ułatwieniem w zakresie płatności w postaci BLIKa. Co to takiego i jak działa? Przeczytajcie niżej w artykule.

Czytaj dalej

Czym jest kalkulator pożyczki gotówkowej i jak z niego korzystać?

Kiedy pojawia się potrzeba zrealizowania jakiegoś celu lub okazja do zakupu, czegoś na czym nam zależy a budżet domowy na to nie pozwala, zwykle staramy się skorzystać z dodatkowego finansowania. Aby dobrze oszacować potrzebę zobowiązania np. w postaci pożyczki, najlepiej skorzystać z kalkulatora pożyczki gotówkowej. Jak to zrobić?

Czytaj dalej

Czym jest kredyt lombardowy i jak mogę go dostać?

Potrzeba dodatkowego finansowania np. na rozwój firmy, może się pojawić w każdej chwili. Można wówczas skorzystać z dodatkowego wsparcia finansowego w postaci kredytu lombardowego. Jak się o niego ubiegać i czy to dobry pomysł dla każdej jednostki gospodarczej. O tym wszystkim opowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej

Jak postępować w przypadku blokady środków na koncie?

Bywają sytuacje związane z przejściowymi problemami finansowymi, gdy np. nie płacimy rachunków, podatków, czy innych zobowiązań na czas. Wówczas może nas spotkać uzasadniona blokada środków na koncie. Jak tego uniknąć i kto może wnioskować do banku aby zablokował nasze środki? O tym wszystkim przeczytamy poniżej.

Czytaj dalej

Kredyt krótkoterminowy – Co to jest?

W życiu pojawiają się bardzo różne potrzeby, na które nie zawsze wystarcza nam budżetu. Dlatego popularną formą wsparcia realizacji założonych celów lub rozwiązania problemów jest zaciągnięcie zobowiązania w postaci różnych produktów finansowych np. kredytów krótkoterminowych. Jak wygląda ich struktura i czy są bezpieczne? Przeczytajcie.

Czytaj dalej

Kredyt na PIT – co to jest i jak mogę się o niego ubiegać?

Dodatkowe finansowanie możemy dziś spotkać pod różnymi postaciami. Wśród nich jest produkt zwany kredytem na PIT. To dość proste w swojej strukturze rozwiązanie, na jakie mogą liczyć między innymi wszyscy, którzy mogą okazać przy wnioskowaniu umowę o pracę. A jakie warunki jeszcze trzeba spełnić by otrzymać środki? Polecamy poniższy artykuł.

Czytaj dalej

Na czym polega restrukturyzacja kredytu?

Z dodatkowego finansowania korzysta wiele osób, często są to zobowiązania zaciągnięte w różnych bankach. Jednak nie każdy ma świadomość, że dzięki procesowi restrukturyzacji kredytu, może spłacać zobowiązanie w bardziej dogodnym kształcie, gdyż zmieniają się warunki spłaty. Jak z tego skorzystać i kiedy jest to najbardziej opłacalne. Przeczytajcie.

Czytaj dalej

Czy można zwiększyć wysokość kredytu gotówkowego?

Pojawiają się sytuacje i okoliczności w życiu, kiedy potrzebujemy dodatkowego finansowania, gdyż nasze oszczędności nie wystarczają. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy, który ułatwi zrealizowanie celu, który zaplanowaliśmy. A czy będzie można zwiększyć wysokość zobowiązania? Odpowiemy niżej.

Czytaj dalej